reklamı kapat

POPÜLER

joker

Yeni Joker’e merhaba deyin!

Yönetmen David Ayer önderliğindeki Suicide Squad bomba gibi geliyor. Harley Quinn, Deadshot, Boomerang, Enchantress ve daha nicesi bir yana, kadronun efsane ismi Joker başka bir yana. Ve sonunda merakla beklediğimiz Jared Leto’lu Joker’le karşı karşıyayız. Ancak son yılların parlayan yıldızı Jared Leto ile vücut bulan yeni Joker yorumu, tartışmaları da beraberinde getirdi.

Son olarak The Dark Night’ta sergilediği Joker performansıyla hafızalarımıza kazınan Heath Ledger’dan sonra yeni Joker’e alışmak epey zorlu olacak. Zira Leto’nun Joker’i, Ledger’ınkinden bambaşka bir noktada duruyor. Ergen dövmeleri, yemyeşil saçları ve meşhur Killing Joke pozuyla bizi çok farklı bir Joker karşılıyor. Heath LedgerJared Leto mu Jack Nicholson mı hatta Mark Hamill mi tartışmalarına girmeden önce, bu dört ismin de Joker’in farklı yönlerini öne çıkardığını hatırlatalım. Tüm bu farklı yansımalarda yönetmenlerin parmağının olduğunu yadsıyamayız elbette ancak hikayenin konusu, hikayenin geçtiği dönem ve bizzat Joker’i canlandıran oyuncuların payı büyük. Dolayısıyla bir sonraki Joker’in, Jared Leto’nunkinden de farklı olacağını kestirmek zor değil. Nitekim Joker gibi sağı solu olmayan, belli bir kalıba sokulamayan bir karakterden bahsediyoruz. Ve her seferinde bu delinin farklı yönlerini görmek biz izleyicilerin yararına olacaktır.

2016’da vizyona girecek ve adeta yıldızlar geçidine sahne olacak Suicide Squad için heyecanlı yönetmen David Ayer’den yeni tartışmalara yol açacak yeni görselleri merakla bekliyoruz.

yeni_joker_geekyapar-1

joker-killing-joke-jared-leto-133328

YORUMLAR