reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

Apple Watch’un arayüzü iPhone’da nasıl görünüyor? [Video]

Apple‘ın akıllı saati Apple Watch ilk olarak duyurulduğunda en çok dikkat çeken tarafı farklı ve yenilikçi arayüzü olmuştur sanırız. iOS’un alışılageldik arayüzü yerine tamamen bambaşka bir arayüzle karşımıza çıkan Apple, böylece akıllı saatin daha kolay kullanılabilir olmasını sağlamayı amaçlıyor.

Peki Apple Watch’ın arayüzü iPhone’da olsaydı ortaya nasıl bir görüntü çıkardı diye hiç düşündünüz mü?

Eğer düşünmediyseniz sorun değil, çünkü Youtube kullanıcısı Lucas Menge bu konuya epey bir kafa yormuş olacak ki Apple Watch’ın prototip arayüzünü geliştirmiş ve iPhone üzerinde çalıştırmış. Tam anlamıyla birebir olarak aynısını tasarlayamadığı için şu aşamada kullanım konusunda bazı sorunları olsa da göze hoş görünen bir arayüz ortaya çıkmış. Menge’ye göre bu arayüz iPhone ve iPad’te de çok iyi işler başarabilir. Zaten belirttiğine göre bu prototipi yapmasının amacı da iPhone’da arayüzün ne kadar iyi durduğunu göstermek.

Apple Watch arayüzünün iPhone’da nasıl olabileceğiyle ilgili fikir edinmek istiyorsanız aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz. (Prototipin gösteriminin 44. saniyeden başladığını da belirtelim.)

VİDEO

İLGİLİ HABERLER