reklamı kapat

POPÜLER

Apple MacOS

MacOS kullanıcılarını çok memnun edecek yeni özellik

Teknoloji devi Apple, macOS El Capitan’dan bu yana işletim sisteminde bir “koyu mod” seçeneği sunuyor. Ancak bu seçenek sadece uygulama geliştiricilere açık bulunuyor. Yani geliştirici isterse uygulamasına siyah arayüz seçeneği koyabiliyor. Ancak bunun yakında tüm sistem geneline yayılması bekleniyor.

9to5Mac‘in haberine göre WebKit içerisine koyu moda işaret eden bir kod sistemi eklenmiş durumda. WWDC 2018’de tanıtılacak macOS 10.14 sürümü ile geleceği belirtilen bu koy mod, söylendiği kadarıyla kişilerin uygulama ve genel arayüzü siyah / koyu hale getirmesine imkan tanıyor. Özellikle gece kullanımları için oldukça güzel duran bu destek, şu an yüzde 100 kesindir denemiyor ancak kodların buna işaret ettiği söyleniyor. Arayüzü yukarıda gördüğünüz hale getirecek bu yeni altyapı, uzun zamandır kullanıcılar tarafından talep ediliyor. iMac Pro ile “profesyonel rengi” olarak gördüğü uzay grisini kullanmayı artıran firma, bunu sonunda işletim sisteminin geneline de getiriyor gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WWDC 2018’de macOS 10.14’e ek olarak iOS 12 de tanıtılacak

Yine WebKit kodlarında göründüğü üzere iOS 12, iPhone 5S’e de gelecek gibi görünüyor. Bunun testlerini yapan firma, geriye dönük destek konusunda sınırlarını zorluyor. macOS için görünen koy mod desteğinin iOS 12 tarafı içinse henüz bir detaya rastlanmadığı söyleniyor. Ancak buna benzer bir arayüz modu hali hazırda yer alıyor. Bunun için “renkleri akıllı tersine çevir” ayarı kullanılabiliyor.

İlgili Video

Şirketin en yeni iPhone modelleri