reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch’un “digital crown”u da sorunlu çıktı

Apple Watch’un ismi şu sıralar sorunlarla anılıyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda yayınlanan video ile birlikte cihazın dövmeli insanlarda sağlıklı olarak çalışmadığı ve kalp ritmini ölçmede sorun yaşadığı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Apple Watch’un öne çıkan özelliklerinden digital crown‘da yaşanan bir sorunla ilgili kullanıcılardan olumsuz geri dönüşler gelmeye başladı.

Apple forumlarında kullanıcıların belirttiğine göre saatin sağ tarafında bulunan ve menüler arasında kolayca gezinmeyi sağlayan döner düğme, bir süre kullanıldıktan sonra tutukluk yapmaya başlıyor. Normalde çok hafif bir güçle kaydırılabilen kısım, daha zor hareket ettirilir bir hale geliyor ve kullanımı zorlaştırıyor. Söylenenlere göre digital crown her kullanıldığında bu yavaşlamalarla karşılaşılıyor. İlk etapta bu sorunun spor yapan kişilerin terlemesi nedeniyle gerçekleştiği düşünülse de spor yapmayan kişilerin de aynı sorunu yaşaması başka bir problemin olduğuna işaret ediyor. Genelde sorun Apple Watch Sport modellerinde gözlense de paslanmaz çelik olan Apple Watch sürümlerinde de benzer sorunlarla karşılaşıldığı dile getiriliyor.

apple-watch
Sorun ile ilgili Apple’dan resmi bir açıklama gelmedi ancak Apple Watch’un destek sayfasında yer alan bilgiye göre digital crown’un hareketinde sorun yaşandığında cihazın bu kısmını 15 saniye kadar suyun altında tutmak gerekmekte. Yavaş bir şekilde akan ılık su bu kısmın üzerine dökülürken digital crown’un tuşuna basmanın ve yapılacak döndürme hareketinin sorunu çözeceği ifade ediliyor. Ancak birçok kullanıcı bu çözümün dertlerine derman olmadığını veya sorunun bir süre sonra tekrar ettiğini belirtiyor. Bu da “digital crown’u devamlı yıkamak mı gerekecek?” sorusunu akıllara getiriyor. Apple ise şimdilik konu hakkında herhangi bir açıklama yapmış değil.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple Watch’un “digital crown”u da sorunlu çıktı” için bir cevap

  1. Eray dedi ki:

    Elini her yıkadığında saati de yıka. Zaten saatler hijyen gereği yıkanmalıdır.