reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch’un toplam ön siparişi 2.3 milyonu aşmış olabilir

Apple ile ilgili daha önce de birçok tahminde bulunmuş ve birçoğunda da haklı çıkmış olan Ming-Chi Kuo, en son iPhone 6 yerine iPhone 7’nin çıkabileceğini belirtmişti. Yaptığı yeni açıklamada ise Apple Watch’un ön sipariş rakamlarının söylenenlerden çok daha fazla olduğunu dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada Apple Watch’un Amerika’da 1 milyona yakın sipariş aldığı dile getirilmişti. Kuo ise yaptığı açıklamada global anlamda yapılan ön siparişlerin 2.3 milyonu aştını belirtiyor. Analistin söylediğine göre Apple ayda 2 ile 3 milyon arasında Apple Watch üretmeyi planlıyor. Ancak bu kadar yüksek kapasiteli üretim yapılmasının önünde iki ayrı engel bulunuyor. Bunlardan ilki, çok küçük bir cihazda kullanılan titreşimin iPhone’a göre çok daha doğru bir şekilde çalışması gerekiyor. Bu da üretim aşamasını zorlaştırıyor. Bir diğer zorluk ise AMOLED ekran. Bu ekranın hem iyi renkler sunması hem de uzun ömüre sahip olması gerekiyor. Kuo, Apple’ın bu sorunları aşması halinde haziran ayında 2.5 milyon üretim gerçekleştirmesini bekliyor.

Ön siparişleri yalnızca 6 saat içerisinde tükenen ve teslimat tarihleri haziran ayına kadar ertelenen Apple Watch’un resmi satış rakamlarının açıklanmadığını hatırlatalım.

YORUMLAR