reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPad Pro Apple 3 nm işlemci

Apple’dan en az iki tane OLED ekranlı iPad Pro gelebilir

Teknoloji devi Apple, iPad tarafı için bir kez daha OLED ekran haberi ile gündemde. Bu sefer sağlam kaynak OLED ekranlı iPad Pro özelinde konuştu.

Advertisement

Apple, şu an hiçbir iPad modelinde gerçek siyahlar ve canlı renkler sunan OLED ekrana yer vermiyor. Firma sadece iPad Pro’larda LCD’yi temel alan mini-LED’e geçiş yaptı ancak OLED kullanımı henüz başlamadı. Fakat bu durum sürekli olarak böyle kalmayacak. Ekran teknolojileri konusunda sağlam kaynak Ross Young’a göre Apple’dan önümüzdeki yıllarda 11 inç ve 12,9 inç boyutlarında en az iki tane OLED ekranlı iPad Pro gelebilir. Apple daha önce sızan bilgilere göre daha büyük boyutlu iPad’ler üzerinde de çalışıyor. Bu açıdan yine önümüzdeki yıllarda 12,9 inçten daha büyük OLED ekranlı iPad Pro modelleri de karşımıza çıkarılabilir. Özellikle yurt dışında daha büyük iPad’ler için ciddi bir talep bulunuyor. Daha büyük ekranı genellikle iPad’ini çizim / tasarım yapmak için kullanan sanatçılar istiyor.

Apple biliyorsunuz geçtiğimiz hafta da detaylarına burada yer verdiğimiz yeni iPad Air modelini tanıttı. Bu modelin en önemli özelliği içerisinde kullanılan M1 işlemcisi oldu. M1 ile çok yüksek performans sunan 5G destekli tablet, onun haricinde yerini aldığı model ile benzer özellikleri beraberinde getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad Air’in Türkiye’deki başlangıç fiyatı 10.699 TL seviyesinde. Türkiye’de bir iPad Pro almak içinse en az 14.299 TL verilmesi gerekiyor. Yeni iPad Pro’larda da yeni Air gibi M1 işlemci kullanılıyor.

OLED ekranlı iPad Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display