reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple’dan, geçmişe özlem duyanlara: Cards

Apple, 4 Ekim’deki etkinliğinde, iPhone 4S‘in yanı sıra yeni mobil işletim sistemi iOS 5‘i de tanıtmıştı. iOS 5 içinde özellikle bir uygulama hem kafa karıştırdı hem de ilgi uyandırdı. Uygulamanın ismi Cards. Apple’ın, sizin için basılı kart gönderimi yaptığı enteresan bir uygulama. Detaylar ise web sitesinde duyuruldu
Cards
Amaç posta teşkilatının işlerini artırmak mı bilmiyoruz ama Apple eskiye özlem duymuş ve basılı kartları tekrar hayatımıza sokmak istemiş gibi görünüyor. Cards uygulamasını kullanarak istediğiniz bir fotoğrafı, istediğiniz bir metinle bir kartpostal haline dönüştürüyorsunuz. Bu kartpostalları oluştururken hazır şablonlardan istediğinizi kullanabiliyorsunuz. Doğum günü, bebek, tebrik, tatil gibi birçok şablon bulunuyor. Kartlarda konum bilgisi de kullanılabiliyor. Örneğin tatilden fotoğraflı bir kart gönderimi yapmak istediğinizde GPS üzerinden alınan veriye göre karta konumunuzu ekleyebiliyorsunuz. Zarf üzerine yazacağınız adres ve ismi de belirledikten sonra yapacağınız bir şey kalmıyor. Bundan sonrasını Apple hallediyor.
Cards
Apple, sizin için kartı 10×15 cm boyutlarındaki yüksek kaliteli kağıda basıyor. Sonra da sizin adınıza alıcının adresine postalıyor. Üstelik gönderdiğiniz kart teslim edildiğinde size bir bildirim de yapıyor. Kart göndermenin bir bedeli de var elbette. Amerika içinde bir adrese kart göndermek isteyenler 2,99 dolar, Amerika dışına kart göndermek isteyenler ise 4,99 dolar ödüyor.
Cards

Advertisement