reklamı kapat

POPÜLER

iOS 11

iOS 11 betadan iOS 10’a nasıl geri dönülür?

Teknolojiyle yakından ilgilenenler eylül ayında yayınlanması beklenen iOS 11’in final sürümü öncesinde cihazlarına iOS 11’in beta sürümünü yüklemeye başladı. iOS 11’in hem geliştiricilere hem de halka açık beta sürümünün yayınlanmasının ardından işletim sistemindeki açıklar da ortaya çıkmaya başladı.

Bu açıkları sorun etmeyen kullanıcılar olduğu gibi beta sürümünde ortaya çıkan sorunları sorun haline getiren kullanıcıların sayısı da çok fazla. iOS 11 beta sürümünden iOS 10’a geri dönmeyi düşünüyorsanız paylaşacağımız bilgiler ilginizi çekebilir. Apple’ın önerdiği adımları kullanarak iOS 11’den iOS 10’a nasıl geçiş yapılacağını haberin devamından ulaşabilirsiniz.

iOS 11’den iOS 10 sürümüne geçilmesi

Adım 1: iTunes’un en son sürümünü indirin.

Adım 2: iOS cihazınıza karşılık gelen IPSW dosyasını indirin. Kayıtlı bir geliştiriciyseniz buraya tıklayarak iOS 10.3.3 beta sürümünü indirebilir veya genel beta test kullanıcısıysanız iOS 10.3.3 sürümünü buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Adım 3: Bir Lightning USB kablosuyla iTunes çalıştıran bilgisayarınıza bağlayın. Bağlandıktan sonra aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak Kurtarma Moduna girin:

– iPhone 6s ve önceki bir modelinde, iPad’de veya iPod touch’ta: Uyut/Uyandır ve Ana Ekran düğmelerini aynı anda basılı tutun. Apple logosunu gördüğünüzde düğmeleri bırakmayın. Kurtarma modu ekranını görünceye kadar her iki düğmeyi de basılı tutmaya devam edin.
– iPhone 7’de veya iPhone 7 Plus’ta: Uyut/Uyandır ve Sesi Kıs düğmelerini aynı anda basılı tutun. Apple logosunu gördüğünüzde düğmeleri bırakmayın. Kurtarma modu ekranını görünceye kadar her iki düğmeyi de basılı tutmaya devam edin.

Kurtarma Modunda olduğunu belirten bir iTunes istemini gördüğünüzde güncelle ve geri yükle seçenekleri yer alıyor. Klavyenin shift tuşuna basılı tutarak ve geri yükle seçeneğini tıklayarak daha önceden indirdiğiniz iOS 10 güncellemesini indirmeniz gerekiyor.

Bu arada altını çizmekte yarar var. Güncellemeyi yapmadan önce iCloud veya iTunes’u kullanarak iOS cihazınızın yedeğini almanız gerektiğini belirtelim.