reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi’den 150 inç boyutunda görüntü yansıtabilen yakın mesafeli projektör [Video]

Mi Xiaomi dendiğinde akla ilk olarak akıllı telefonlar gelse de aslında Çinli teknoloji devinin birçok alanda cihazı bulunuyor. Genelde uygun fiyatlı cihazlar üreten şirket, böylece kullanıcıların öncelikli tercihi haline geliyor. Daha önce klima ve şarjlı matkap gibi ürünler piyasaya süren şirketin tanıttığı yeni kısa mesafeli projektör, fiyatına göre başarılı özellikleriyle yine adından söz ettirmeyi başaracak gibi görünüyor.

Xiaomi Mi Laser, çok kısa mesafeye görüntü yansıtabilmesi sayesinde özellikle yer konusunda sorun yaşayan kullanıcıların imdadına yetişeceğe benziyor. Duvara 5 santimetre ile 50 santimetre arasındaki bir mesafeye konumlandırıldığında projektörün en iyi şekilde çalışabildiği belirtiliyor. Söz konusu projektör 150 inç büyüklüğe kadar ekran yansıtabiliyor. Fakat ekran çözünürlüğünün maalesef Full HD’de kaldığının altını çizmekte fayda var. Bu kadar büyük bir ekranda Full HD çözünürlüğün çok net bir görüntü sunamayacağını öngörmek mümkün.


Sinema salonu düzeyinde 5 bin lümen parlaklık sunan projektör, 3,000:1 kontrast oranı vadediyor ve NTSC renklerinin yüzde 85’ini kapsıyor. 25 bin saate kadar kullanım ömrü vadeden projektör, günlük birkaç saat cihazı kullanmayı düşünen kullanıcılar için çok uzun bir süre kullanım süresi sunacak gibi görünüyor. Çin’in yerli para birimiyle 10,000 yen fiyata sahip olan projektörün fiyatı dolar cinsinden 1.500 dolara denk geliyor. Maalesef projektörün Çin sınırları dışına çıkması beklenmiyor.