reklamı kapat

POPÜLER

Apple’dan performans canavarı Thunderbolt’lu yeni iMac’ler

Belirli aralıklarla ürün serilerine ait yeni modellerini kullanıcıların beğenisine sunan Apple, 21,5 ve 27 inçlik yeni iMac’lerinin duyurusunu yaptı. Yeni bilgisayarların en dikkat çeken yanları Intel’in Sandy Bridge mimarisine sahip işlemcilerini kullanması ve yine Intel’in geliştirdiği bir bağlantı arayüzü olan Thunderbolt’a kasasında yer vermesi. iMac’lerde kullanılan en düşük işlemciler 2.5 GHz’lik i5’ler. Lakin verecek ekstra paranız varsa 3.4 GHz hızındaki dört çekirdekli Core i7 işlemciler de bir seçenek.
iMac
500 GB ile 2 TB + 256 GB SSD hafıza seçenekleri sunan iMac’lerin bellekleri de 4 GB ile 16 GB arasında değişiyor. Ekran kartları ise AMD Radeon’a emanet. Pek tabii ki onda da 512 MB’tan 2 GB’a varan bellek seçenekleri bulunuyor. Yeni MacBook’lardaki gibi iMac’ler de Thunderbolt arayüzünü destekliyor. 21,5 inçlikte bir, 27 inçlikte iki adet bulunan Thunderbolt bağlantı arayüzü saniyede 10 Gbit veri transferine imkan veriyor. Tüm yeni Apple ürünlerinde gördüğümüz Facetime kamera iMac’lerde de unutulmamış. Bu kamera vasıtasıyla HD destekli diğer iMac’ler HD; iPad 2’ler, iPhone 4’ler ve diğer Intel tabanlı Mac’lerle de SD video görüşme yapmak mümkün.
iMac
Yeni Mac’lerin Amerika satış fiyatı 1.199 dolardan başlıyor. Ekran büyüklüğü, işlemci, sabit disk, bellek ve ekran kartı farklılıklarına göre de 3.700 dolara kadar çıkıyor.
iMac

Advertisement