reklamı kapat

POPÜLER

Apple Samsung

Apple’dan Samsung’a karşı önemli başarı

Akıllı telefon pazarında yıllardır devam eden Apple ile Samsung rekabeti hız kesmiyor. Açıklanan son rakamlar ise genel ile özelde farklı tablolar çiziyor.

Yayınlanan son rakamlara göre Apple, iPhone X’un damga vurduğu 2017 son çeyrekte 77.3 milyon iPhone sevk ederek Samsung‘u geride bırakmayı başarmış durumda. 2017 dördüncü çeyrekte 74.4 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştiren Samsung, bu rakamla genel pazarın ikinci sırasına yerleşiyor. Onu 41 milyon ile Huawei, 29.5 milyon ile OPPO ve 27.8 milyon ile Xiaomi izliyor. Durum 2017 toplamında ise oldukça farklı seyrediyor. Yıl toplamında tam 317.5 milyon akıllı telefon sevk eden Samsung, bu konuda liderliği açık ara eline alıyor. Birçok Galaxy modeline karşı kısıtlı telefon ailesiyle yarışan Apple ise yıl genelinde 215.8 milyon iPhone ile kalmış görünüyor. Teknoloji devini yıl toplamında 153 milyon akıllı telefon sevk eden Huawei, 118 milyon ile OPPO ve 91.3 milyon ile Xiaomi izliyor. Diğer üreticilerin toplam olarak tam 611 milyon adet akıllı telefon sevk ettiği görülüyor. Pazar payı açısından bakıldığı zaman ise ilk üçte Samsung, Apple ve Huawei’nin olduğu görülüyor. Bu üçlü 2018‘de de yerlerini koruyacak gibi duruyor.

Akıllı telefon pazarına yeni bir soluk geliyor

Akıllı telefon pazarı genel olarak büyümeye devam ediyor ve alana yeni bir soluk geliyor. O da katlanabilir akıllı telefonlar. Başta Samsung olmak üzere birçok firmanın üzerinde çalıştığı bu modeller, pazara yeni bir ivme katacak gibi görünüyor. Başta çok pahalı satılacağı düşünülen katlanabilir modeller, çok büyük merak ediliyor.

İlginizi çekebilir