reklamı kapat

POPÜLER

Apple TV+ Apple One

Apple’dan yeni abonelik sistemi Apple One geliyor

Teknoloji devi Apple, biliyorsunuz servislerine artık çok büyük önem veriyor. İşte bu servisler için yeni abonelik paketi Apple One ortaya çıktı.

Birden fazla abonelik servisi kullanıcılar için her zaman bir sıkıntı oluyor. Ödeme süreçleri karmaşıklaşıyor, unutulan ödemeler olabiliyor. İşte Apple en azından kendi servisleri özelinde bunu ortadan kaldırmak istiyor. Bloomberg’in haberine göre teknoloji devi, iPhone 12’lerin tanıtılacağı etkinlikte ya da ekim ayında Apple One abonelik sistemini de duyuracak. Bu abonelik sisteminin birden fazla “paketi / seviyesi” olacak deniyor. Örneğin bir paketin içinde sadece “Apple Music ve Apple TV+” yer alacak. Daha üst pakette ise “Apple Music, Apple TV+ ve Apple Arcade” bir araya gelecek. Daha da üst pakette ise “Apple Music, Apple News, Apple TV+ ve Apple Arcade” olacak açıklaması yapılıyor. Ayrıca firmanın iCloud depolama alanı getiren daha pahalı Apple One paketleri sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple One içerisinde en çok dikkat çekenlerden birisi Apple Arcade oluyor

Apple Arcade biliyorsunuz temel olarak Netflix’in oyun versiyonu. Apple’ın mobil oyun tutkunlarını fazlasıyla sevindirdiği servisi, bünyesinde 100’den fazla iOS, macOS ve tvOS işletim sistemli cihazlara özel yüksek kaliteli oyun barındırıyor. Kişilerin tek tek her oyuna değil aylık abonelik ile tüm oyun kataloğuna erişim sağlayabildiği serviste sunulan yapımlar, internete bağlı ya da internet olmadan oynanabiliyor. Bir cihazda bıraktığınız oyunu başka bir cihazda devam ettirmenize imkan tanıyan servis, bünyesinde herhangi bir reklam taşımıyor. Apple Arcade servisi için harcanan paranın tam 500 milyon doları aştığı aktarılırken, servis aile içerisinde beş kişiye kadar paylaşım desteği de veriyor.

İlgili Video