reklamı kapat

POPÜLER

Apple’ın elektrikli otomobil hayali başka bahara kaldı

Apple’ın kendi sürücüsüz otomobilini geliştirdiği uzun süredir biliniyor ancak yollara çıkacağı tarihle ilgili olarak net bir bir bilgi verilmiyordu. Son dönemlerdeyse otomobilin sil baştan geliştirilmeye başlandığı ileri sürülmüştü. Yeni iddialara göre Apple yeniden bir otomobil geliştirmek yerine sürücüsüz otomobil platformu üzerine yoğunlaşmayı amaçlıyor. 

Söylenenlere bakılırsa Apple, otomobil üzerinde çalışan ekibi farklı pozisyonlarda görevlendirmeye başlıyor. Böylece yüzlerce çalışan şu anda Project Titan platformunu geliştirmek için mesai harcıyor. Apple’ın 2017 sonlarını son tarih olarak gösterdiği belirtilirken buna uygun olarak çalışmaların hız kazandığı belirtiliyor.

Apple’ın otomobil üreteceği ilk olarak 2014 yılında ortaya çıkmıştı. Çıkış tarihi olaraksa 2020 yılı gösteriliyordu. Ancak görünüşe bakılırsa Apple kendi bildiği işi, yani yazılımı daha ön planda tutuyor. Cupertinolu şirketin kendi platformunu geliştirerek farklı otomobil üreticileriyle ortaklığa gidebileceği düşünülüyor. Şimdilik otomobil çalışmalarını durduran Apple’ın gelecekte yeniden kendi otomobilini geliştirebileceği dile getiriliyor. Konuyla ilgili gelişmelerin önümüzdeki dönemlerde netleşmesi bekleniyor.

YORUMLAR