reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’ın elektrikli otomobillerini 2020’de yollarda görebiliriz

Apple’ın gizli bir elektrikli otomobil hazırlığı içinde olduğunu sizlerle paylaşmıştık. The Wall Street Journal, şirketin yüzlerce mühendis ile “Project Titan” adı verilen bir elektrikli otomobil üzerinde çalıştığını belirtmişti. Financial Times ise Apple’ın endüstriyel tasarımdan sorumlu başkan yardımcısı Sir Jonathan Ive’ın başında olduğu tasarım ekibi, otomotiv yöneticileri ve mühendisleri ile düzenli toplantılar gerçekleştirdiğini aktarmıştı.

Bloomberg’in Apple’a yakın kaynaklardan elde ettiği bilgiye göre Apple, Titan kod adlı elektrikli otomobilin üretimine 2020 yılının başında başlayacak ve otomobili 2020 yılında piyasaya sürecek. Otomobil üreticilerinin genellikle 5 ila 7 yılını otomobillerin gelişim süreciyle ilgilendiklerini belirten Bloomberg, Apple’ın da benzer bir politikayı izleyeceği belirtiliyor. İddialar Apple’ın elektrikli ve sürücüsüz otomobil çalışmalarını sürdürdüğünü söylese de Apple her zamanki ketum tavrını sürdürüyor. Apple’ın elektrikli otomobiliyle ilgili bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple’ın elektrikli otomobillerini 2020’de yollarda görebiliriz” için bir cevap

  1. Ismail Ozan Izci dedi ki:

    Bence bu adamlar önce, kendi kampüsleri içinde çalışacak otonom araçlar yapmayı planlamaktalar, ilk etapta satma gibi bir düşünceleri olduğunu sanmıyorum. Tabi gerekli tecrübeyi edinince de, en iyilerinden birini sürerler piyasaya.