reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPods Max LOG Tasarım

Apple’ın tedarikçilerinden TDK, batarya konusunda önemli bir atılım gerçekleştirdiğini duyurdu

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Apple’ın tedarikçilerinden TDK, batarya konusunda önemli bir atılım gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Japonya merkezli teknoloji firması TDK, küçük katı hal bataryalarında kullanmak için yeni bir malzeme hazırladı. Yapılan açıklamaya göre bu yeni malzeme, TDK’nın mevcut seri üretim bataryalarından yaklaşık 100 kat daha yüksek bir (1.000Wh/L) enerji yoğunluğu elde edilmesini mümkün kılıyor. Yani birim alana daha fazla enerji depolamanın yolunu bulan şirket, bu sayede kablosuz kulaklık ya da akıllı saat gibi ürünlerde daha yüksek kullanım süreleri sunabileceklerini belirtiyor. Bu yeni materyali temel alan bataryaların henüz ne zaman ticari olarak kullanılacağı ise bilinmiyor. TDK ile çalışan şirketlerden Apple, şu an birçok farklı gelecek projesi üzerinde çalışıyor. Örneğin teknoloji devi yakın zaman önce öğrendiğimiz kadarıyla kullanıcıların sağlık verilerini sürekli olarak takip edebilecekleri bir akıllı yüzük için planlar yapıyor. Mark Gurman’a göre firma kameraya sahip bir AirPods ile Amazon imzalı Echo Frames veya Meta imzalı Ray-Ban gibi bir akıllı gözlük üzerinde de çalışmalar yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada özellikle kameralı AirPods dikkat çekiyor, ürünün çevreyi görerek farklı yapay zeka özellikleri sunacağı iddia ediliyor. Kamera üzerinden kişilerin baktıkları objeler / kişiler / yapılar hakkında bilgiler verebileceği düşünülen bu kameralı AirPods, Gurman’a göre şimdilik bir deneme konumunda yer alıyor ve yakında çıkması beklenmiyor. Gözlüğü de bu temelde hazırlayacağı düşünülen Apple, eğer bilmiyorsanız son dönemde üretken yapay zeka tarafında çok büyük yatırımlar gerçekleştiriyor.

TDK haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER