reklamı kapat

POPÜLER

Archos

Archos’un yeni ürünleri hakkındaki detaylar [Video]

Yeni ürünlerini önümüzdeki hafta Las Vegas’ta başlayacak CES’te tanıtacak Archos, bu ürünlerle ilgili bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Şirketin kullanıcıların beğenisine sunacağı ürünler arasında, kan basıncı monitörü, aktivite bilekliği, ev tableti, hava durumu sistemi ve güvenlik kamera yer alıyor.

Archos
Sizlere ilk olarak Archos’un Smart Home adı verilen tableti hakkındaki bilgileri söyleyelim. Android 4.2.2 işletim sistemi yüklü olarak gelen tablet gücünü 1.2 GHz RK3168 işlemciden ve 512 MB RAM’den alıyor. 1024×600 piksel çözünürlüklü 7 inç ekrana sahip olan tablette 8 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Depolama alanını SD kart desteği ile artırmak mümkün. Çift bant Wi-Fi ve sıcaklık/nem sensörün de yer aldığı tablet, evin ışıklarını açıp kapatmaya ve evin sıcaklık bilgilerini göstermeye imkan tanıyor.
Movement Tag
Geliştirilen Home uygulamasıyla kullanıcıların evlerini yönetmesine de  olanak sağlayacak olan tablet, Movement Tag adı verilen cihaz ile uyumlu şekilde çalışıyor. Movement Tag, kapıya entegre olan ufak bir cihaz. Eve birisinin girdiğini hemen algılayan Movement Tag, ışıkları yakıp Mini Cam adı verilen güvenlik kamerasıyla video kaydına geçebiliyor.
Archos Mini Cam
Golf topu boyutlarında olan Mini Cam, 640×490 piksel çözünürlüklü video kaydı yapabilen bir cihaz. Suya dayanıklı bir yapıya sahip olan kamera gücünü ise CR2450 pilden alıyor. Bluetooth 4.0 bağlantı noktasıyla iOS ve Android cihazlarla iletişim kurabilen cihazın fiyatı ise henüz belli değil. Archos’un CES’te sergileyeceği bir diğer ürün ise Weather Station. Ortamdaki CO2 seviyesi, sıcaklık ve nem bilgileri gösteren bu cihaz, yerel ve ulusal hava durumu bilgilerini de kullanıcılarla paylaşabilecek.
Archos
Diastolik ve sistolik kan basıncı ve nabız değeri ölçen Archos’un kan basıncı monitörü bu bilgileri üzerinde yer alan LCD ekran sayesinde gösteriyor. Bu bilgileri ise Bluetooth üzerinden mobil cihazlara aktarabiliyor. İki adet AAA pille çalışan monitör ile birlikte aktivite bilekliği de CES’ta tanıtılacak diğer ürünlerden biri.
Archos
Adım sayısını ve kalori miktarını üzerinde olan ekran sayesinde gösteren bu bileklik, mobil cihazlar için geliştirilen uygulamaya topladığı verileri gönderebiliyor. Archos’un yeni ürünlerinin ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı CES’te açığa çıkacak.

VİDEO

YORUMLAR