reklamı kapat

POPÜLER

Archos

Android’den güç alan ilk elektrikli scooter

Piyasaya sürdüğü uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla tanınan Fransız şirket Archos’un teknoloji dünyasına bir sürprizi var. Şirket, Citee Connect adını verdiği bir elektrikli scooter tanıtarak teknoloji dünyasına sürpriz yaptı. 5 inçlik Android yüklü bir multimedya ekranıyla gelen scooter, trafiğe ve çevre kirliliğine karşı yeni bir çözüm getirmeyi amaçlıyor.

Dört çekirdekli işlemcinin yer aldığı bilgisayarda 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafıza yer alıyor. Şehir içinde gidip gelirken kullanışlı olabilecek yol tarifi ve diğer görevler için 3G bağlantıya da destek veren scooter’da Android 8.0 Oreo yüklü bir cihazın yer aldığını da belirtelim. Dünyanın ilk Google Android’li scooter’ı olarak lanse edilen Citee Connect’teki 5 inç ekran kötü hava koşullarına karşı da dayanıklı. Segway’in scooter’ında olduğu gibi Archos’un scooter’ında da hırsızlık vakalarına karşı kilit özelliği de bulunuyor. Kullanıcıların bu özelliği kullanabilmesi için telefonlarına uygulama yüklemeleri gerekiyor. 250 Watt motoru bünyesinde barındıran scooter, tam dolu pille 24 kilometreye kadar menzil sunuyor.

Elektrikli scooter’ın fiyatı ne kadar?

Saatte 25 kilometre hıza ulaşabilen scooter, yaklaşık 11 kilogram ağırlığında. 3 saat gibi bir sürede şarj edilebilen scooter, yaz aylarında piyasaya sunulacak. Scooter’ın yurt dışındaki fiyatı ise 499 euro olacak.