reklamı kapat

POPÜLER

Art of Building

“Art of Building” fotoğraf yarışmasını finalistleri belli oldu; aralarında bir de Türk var

Birleşik Krallık merkezli Chartered Institute of Building tarafından düzenlenen Art of Building fotoğraf yarışması, 2017 finalistelerini belirledi. Aralarında bir Türk’ün de yer aldığı yarışmada dikkat çeken fotoğraflar var.

Amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açık olan Art of Building fotoğraf yarışması, yaşadığımız çevrede yer alan yapıların uluslararası bir vitrini olarak görev yapıyor. Düzenli olarak gerçekleştirilen bu prestijli yarışmanın 2017 finalistleri 12 farklı fotoğraftan oluşuyor. Bu fotoğraflardan bizim en çok dikkatimizi çeken ise Mehmet Yasa tarafından İtalya Verona’da Canon 7D DSLR fotoğraf makinesiyle çekilen aşağıdaki harika kare. Bulduğu inanılmaz yaratıcı açıyla merdivenleri bir gözü andıracak şekilde fotoğraflayan Yasa, finalistler arasından rahatlıkla sıyrılabilecek bir fotoğrafı elde etmiş görünüyor. Bu noktada elbette diğer finalistler de harika fotoğraflara sahip. Özellikle Francis Meslet’in Fransa’da çektiği mimari yapı bir bilim kurgu fiminden çıkmış gibi görünüyor. Ayrıca Hans Wichmann tarafından İspanya Aviles’de çekilen fotoğraf da gerçek dışı renkleri ve çizgileriyle öne çıkmayı başarıyor.

Art of Building

Dmytro Levchuk

Art of Building

Hossein Younesi

Art of Building

Gautam Kamat Bambolkar

Art of Building

Francis Meslet

Art of Building

Petr Starov

Art of Building

Hans Wichmann

Art of Building

Linda van Slobbe

Art of Building

Hanqing Qu

Art of Building

Robert Cassway

Art of Building

Guo ji Hua

Art of Building

Andrean Hadhianto Kwee

Art of Building yarışmasında kazananı belirlemek sizin elinizde

Art of Building fotoğraf yarışmasının kazananı kullanıcıların verdiği oylar ile belirlenecek. 8 Ocak 2018 tarihinde bitecek oylamaya buradan katılım sağlayabilirsiniz. Sonuçların ise 30 Ocak 2018’de açıklanacağı belirtiliyor. Kazanan fotoğrafçıyı 4.670 dolarlık bir ödül bekliyor. 12 finalist arasından sizin favoriniz hangisi oldu?