reklamı kapat

POPÜLER

2019 iPhone fotoğraf yarışması

iPhone fotoğraf yarışması için “para ödülü” güncellemesi

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın 2019 iPhone fotoğraf yarışması müjdesini sizlerle paylaşmıştık. Para ödülü bulunmayan yarışmanın ödülleri küçük bir teşvikle yeniden güncellenmiş gibi görünüyor.

Apple, 2019’un açılışını geçtiğimiz günlerde duyurduğu iPhone fotoğraf yarışması ile yaptığını müjdeledi. Ancak yarışma duyurulduktan sonra firma ciddi bir tepki ile karşı karşıya kaldı. Yapılan ilk açıklamaya göre herhangi bir para ödülü bulunmayan iPhone fotoğraf yarışması kazananlarının fotoğrafları seçili şehirlerdeki devasa reklam panolarında, Apple mağazalarında ve çevrim içi sitede sergilenecekti. Yani bu da Apple’ın yarışma ile gelen fotoğraflarla beraber kendine “ücretsiz reklam malzemesi” çıkardığı anlamına geliyordu. Gelen tepkiler sonucunda ise katılım kurallarının açıklandığı PDF’te “küçük” bir değişiklik yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kazananlara lisans ücreti verilecek

Yarışma kazananlarını ödül olarak bir ücret hala beklemiyor. Ancak kazananlar reklam panoları ve Apple’ın pazarlama kanallarında kullanılacak olan bu fotoğraflar için lisans ücreti alacak. Toplamda 10 karenin kazanacağı yarışmaya katılımlar ise başlamış durumda. Yarışmaya katılmak isteyen kullanıcılar iPhone’ları ile çektikleri fotoğrafları 7 Şubat‘a kadar #ShotOniPhone hashtag’i ile Twitter veya Instagram üzerinden paylaşarak yarışmaya katılabilir. Aynı zamanda shotoniphone@apple.com adresine de e-posta göndererek de katılım gerçekleştirebilir. Katılım koşullarıyla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

XR modelinin tanıtımı