reklamı kapat

POPÜLER

TikTok

Artık doğrudan TikTok içinde video efektleri oluşturabiliyor

 - Güncelleme: 16 Kasım 2023 19:40

Özellikle gençler arasında çok popüler oranda kullanılan platformlar arasında yer alan TikTok için güzel bir adım daha atıldı.

TikTok geçtiğimiz yıl kişilerin içeriklerinden kullanmak adına video efektleri oluşturmasına imkan tanıyan bir platform olan Effect House’u kullanıma sunmuştu. Bu platform genel olarak beğeniliyordu ancak ayrı bir seçenek konumunda yer alıyordu. Firma bu servisi şöyle özetlemişti: “Effect House, TikTok için yüksek kaliteli artırılmış gerçeklik efektleri oluşturmayı, yayınlamayı ve paylaşmayı kolaylaştıran güçlü bir AR aracıdır. Başlangıç seviyesindeki ve gelişmiş düzeydeki tasarımcıları ve geliştiricileri dikkate alarak hazırlanan Effect House, içerik üreticilerini güçlendirerek tüm dünyadaki TikTok kullanıcılarına etkileşimli deneyimler sunmalarını sağlar.” Bugün tam olarak bu konuda bir adım atıldı, artık kişilerin video efektlerini ayrı bir servis değil direkt olarak TikTok içinde düzenlemesine imkan tanınmaya başlandı. Android ve iOS için çıkan en son sürümlerde aktif edilen altyapı, efekt oluşturma sürecini çok daha hızlı hale getiriyor. TikTok üzerinde efektler oluşturmak için, efektler menüsünü açmanız, oluştur sekmesine gitmeniz, artı (+) düğmesine dokunmanız ve efekt oluşturmaya başlamak için bir nesne eklemeniz gerekiyor.

Popüler platform için bundan önce Apple Music, Amazon Music ve Spotify entegrasyonu sunulmaya başlanmış, bu sayede kişiler popüler uygulamada dinledikleri müzikleri kolaylıkla tercih ettikleri çevrimiçi müzik servisindeki çalma listelerine ekleyebilir hale gelmişti. Şimdilik sadece iki ülkede aktif edilen bu güzel altyapı, şimdilik spesifik olarak iPhone özelinde öne çıkarılıyor ancak yüksek ihtimalle Android tarafında da sunuluyor ya da yakında mutlaka sunulacaktır.

TikTok planları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli