reklamı kapat

POPÜLER

TikTok LOG Tasarım

TikTok efektleri oluşturarak ödül kazanma sistemi Türkiye’de de açıldı

Bugün yapılan resmi açıklama ile öğrendiğimiz kadarıyla TikTok efektleri oluşturarak ödül kazanma sistemi Türkiye’de de açıldı.

TikTok efektleri oluşturarak ödül kazanma sistemi artık aralarında Arjantin, Avusturya, Bahreyn, Belçika, Belarus, Şili, Kolombiya, Çekya, Danimarka, Ekvador, Mısır, Yunanistan, Macaristan, İsrail, Kazakistan, Kuveyt, Meksika, Fas, Yeni Zelanda, Norveç, Umman, Peru, Portekiz, Katar, Romanya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İsveç, İsviçre, Tayvan, Tayland, Türkiye ve Uruguay‘ın olduğu toplam 53 farklı ülkede yer alıyor. Bu sistem hakkında firma kendisi resmi olarak şunları aktarıyor: “Effect House’ta ilgi çekici ve yüksek kaliteli TikTok efektleri oluşturarak ödüller kazanın. Efekt Oluşturucu Ödülleri, Effect House’ta TikTok efektleri hazırlayan seçkin içerik üreticilerini kutlamak ve tanımak için tasarlandı. Son derece ilgi çekici TikTok efektleri oluşturma karşılığında nakit ödüller toplamak için heyecan verici bir fırsat sunuyor.” Sürece uygun olup olmadığınızı buradaki sayfada hesap girişi yaparak kontrol edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugün TikTok Photos isimli ayrı bir fotoğraf odaklı uygulama da gündeme gelmişti. Kodlarda bulunduğu kadarıyla firma şu an Photos isimli ayrı bir uygulama üzerinde çalışmalar yapıyor ve bu uygulamanın direkt olarak fotoğraf paylaşımına odaklandığı düşünülüyor. Platformda hali hazırda fotoğraf paylaşılabiliyor ancak logosunu yukarıda görebileceğiniz “Photos” uygulaması ile sadece fotoğrafa odaklanan yani videoyu bir kenara koyan eski Instagram’ın bir benzeri hazırlanıyor gibi görünüyor.

Henüz çok fazla detayın olmadığı uygulama, birçok kişinin hoşuna gidebilir çünkü TikTok’un popülerliği ile fotoğraf tarafında yeni bir küresel merkez halini alabilir. Platform bu aralar çok sayıda önemli yasaklama konusuyla da gündemden düşmüyor. Eğer kaçırdıysanız Beyaz Saray kısa süre önce TikTok platformunu yasaklayacak bir yasa tasarısına destek verdi.

Geçtiğimiz günlerde ise ABD başkanı Joe Biden bir açıklama yaptı ve kongreden geçmesi halinde TikTok’un satışını (Sadece ABD operasyonu) veya yasaklanmasını sağlayacak yasa tasarısını imzalayacağını söyledi. İlginç olarak seçim çalışmaları kapsamında uygulamayı aktif olarak kullandığı söylenen Biden, platformun Çin ile olan bağlantılarını endişe verici olarak görüyor ancak gençlere ulaşmak adına platformu kullanmaktan da çekinmiyor.

TikTok haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER