reklamı kapat

POPÜLER

Assetto Corsa 2 ya da resmi adıyla Assetto Corsa Evo yıl bitmeden önce gelecek

Assetto Corsa Evo ile daha iyi bir mod desteği sunulabilir

Assetto Corsa 2 / Assetto Corsa Evo ile daha iyi bir mod desteği sunulabilir. Firma bu konuda önemli çalışmalar yapıyor.

Bir açıklama yapan Kunos Simulazioni, kesin bir doğrulama yapmadı ancak yeni oyunda ilk yapım gibi mod desteğinin olacağına işaret etti. “Modlama kesinlikle masadaki açık konulardan birisi ancak henüz bir karar verilmedi. Şu anda oyunun kendisini bitirmeye odaklanmış durumdayız.” diyen firma yetkilileri, mod konusunda bu sefer daha farklı bir yol izlemek istiyor. “Bu sefer önlemek istediğimiz bir şey var. Yeni oyunda farklı sim’lerden çalınmış içerik görmek istemiyoruz.” diyen firma ek olarak şunları söyledi: “Birisinin üçüncü parti araçları kullanarak başka bir yapımdan içerik çalıp oyuna koyması veya üçüncü parti web sitelerinde satması bizim vizyonumuza ters düşüyor. Bunun aynı zamanda orijinal içerik oluşturmak için büyük zaman harcayan insanlar için de kötü bir algı yarattığına inanıyoruz. Bu kez stüdyo ile yetenekli mod üreticileri arasında bir sinerji oluşturmak istiyoruz. Yeni oyunda iyi mod yapımcılarını desteklemek istiyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz hafta açılan Steam sayfasında oyun için yapılan açıklama şöyle olmuştu: “Assetto Corsa EVO, şimdiye dek geliştirilmiş en popüler çok platformlu sürüş simülasyonlarından birinin özelliklerini ve gerçekçiliğini yeniden tanımlıyor. Tıpkı atası gibi Assetto Corsa EVO da motorlu taşıtlar tarihi boyunca yıllarca süregelen farklı sınıflardan arabalar ve pistler içerecektir. Yol arabalarından klasiklere, hiper arabalardan yarış arabalarına kadar otomotiv ve motor sporları dünyasının en ikonik temsilidir. Her taşıt; lazerli tarama teknolojisi kullanılarak oluşturulmuş devrelerin sadakatiyle bir araya getirilmiş mekanik, elektronik ve aerodinamik performansı taklit eden gelişmiş bir sistem üzerinden yeniden üretilmiştir. Corsa EVO, bu seriyi son on yılın en popüler sürüş simülasyonlarından biri hâline getiren gerçekçilik çıtasını daha da yükseltmektedir. Tescilli, yüksek performanslı yeni bir KUNOS Simulazioni fotogerçekçi motorunun yayınlanmasıyla VR ve üçlü ekran desteği, birinci sınıf özellikler olmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ayrıca yeni matematiksel model; özgün ve gerçekçi bir deneyimi garantileyen, farklı, dinamik hava koşullarında gerçekleşen asfalt performanslarını kusursuz bir şekilde taklit etmekte ve Assetto Corsa’yı dünya çapında üne kavuşturan standartları yeniden tanımlamaktadır. EVO; arabalar, sürüş ve yarışa yönelik ortak tutkumuz için Kunos’taki yetenekli ekibin motor yarışları hayranlarına bağlılığını temsil etmektedir. Assetto Corsa sosyal medya kanallarında takipte olun, oyun özelliklerine dair ayrıntılar yolda karşınıza çıkacaktır.” Yıl sonunda çıkacak yarış simülasyonunun sistem gereksinimleri ise şöyle:

Assetto Corsa Evo yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X