reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin’den gücünü yer çekiminden alan minyatür yarışçı

Kendi sınıfında yer alacak rakipleriyle özel bir yarış organizasyonunda karşılaşacak olan aracın tasarımı Le Mans galibi abisinden geliyor.

Aston Martin ile Red Bull Racing ekibinin bir araya geldiğinde ortaya çıkardığı işlerin ne kadar heyecanlandırıcı olduğunu yakın zamanda karşımıza çıkan örneklerden çok rahat bir şekilde görebiliyoruz. Önümüzdeki dönemde 1000 beygir civarında bir güce sahip Valkyrie adıyla bir hiper otomobili asfalta çıkartmaya hazırlandığını bildiğimiz ortaklık, bu kez çok farklı bir kulvarda rekabete dahil oluyor. Büyük-küçük otomobile ilgi duyan her kesimden bireylerin karşılıksız kalamayacağına inandığımız proje V8 Vantage GTE‘nin minyatür forma bürünmüş halini karşımıza çıkartıyor.


24 saatlik Le Mans organizasyonunda sınıfında birinciliği elde eden modelin izlerini taşıyan araç tüm detaylarıyla bu yapıyı beraberinde getiriyor. Aston Martin dahilinde görev yapan ekibin katılacağı ve Red Bull tarafından düzenlenen “Ally Pally 24 Seconds” isimli özel bir minyatür otomobil yarışında sahne alacağı açıklanan araç, gücünü yer çekiminden alıyor. Markanın yarış pilotajlığı görevini üstlenen Darren Turner ve Jonny Adam ikilisinin de içerisinde olduğu projenin Aston Martin meraklılarının yüzünden tebessüm oluşturacağından hiç şüphemiz yok. Biz de Le Mans’da önemli bir başarı elde eden ekibin bu başarısını minyatür dünyasında da devam ettirmelerini diliyoruz.