reklamı kapat

POPÜLER

Asus, Computex 2009 harikalarını tanıttı

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:48

SINIRLARI ORTADAN KALDIRIN

İletişimin sınırlarını ortadan kaldırabileceğiniz bir konsept geliştiren ve bunu ‘Kusursuz Deneyim’ ismiyle özetleyen Asus ve Intel, çalışmalarını WePC.com başlığı altında birleştirmişler. Dünya çapında kullanıcıların fikir ve önerilerinin bir harmanı olan, yeni dijital çağda ilerlemeyi hedefleyen gelişmiş bir araştırma birimi olarak tanımlanan WePC.com, kullanıcılar arasında sanal ve fiziksel alanda bir iletişim köprüsü kuruyor. Bu konsept ile kullanıcılarla PC aracılığı ile iletişimi ve veri alış verişini basitleştirmek üzere 4 anahtar tasarımı tanıtılıyor. Nasıl mı? Örneğin, birbirine yakın durumda olan iki dizüstü bilgisayar arasında iletişim yakınlığı kurabilir ve birinden bir diğerine otomatik olarak metin belgesi gibi veri transferi yapılabilir. Bu konseptin bir diğer yararı, kaynağın farklı noktalardan bilgi alması ve onları kombine bir şekilde tek bir dijital dosyaya çevirerek kullanıcılar arasında paylaşıma sunması. Böylece kullanıcılar veri formatı ne olursa olsun bilgiyi fazlasıyla rahat bir şekilde paylaşabilirler. Bahsedebileceğimiz diğer faydasına gelince, kullanıcıların sahip oldukları cihazlarının potansiyel performansını maksimuma çıkartmaya olanak tanırken, aynı zamanda ağır bir dizüstü bilgisayarı taşımaksızın önemli verilerine rahat bir şekilde ulaşmaya olanak tanıdığını söyleyebiliriz. Son olarak da, sunduğu kusursuz veri akışı ile kullanıcılara PDA; mobil telefon ya da bilgisayar gibi cihazlar aracılığı ile veri senkronizasyonu sağlar.

MAKSİMUM PERFORMANS, MİNİMUM ISINMA
Özellikle hızlı ve grafik özelliklerine fazlasıyla ihtiyaç duyan oyunlar için gözünüz kapalı bir şekilde tercih edebilmeniz için geliştirilmiş bir ürün olan Asus’un yeni Formula serisi ekran kartları olan EAH4890 ve EAH4770 modelleri, tasarımıyla da bir hayli iddialı. F1 yarış aracının aerodinamik yapısından esinlenerek tasarlanmış olan Formula serisi, bu tasarım sayesinde üzerinde %7 oranında daha fazla hava akışı bulunduruyor ve bu sayede ısı problemini ortadan kaldırıyor. Micro Surface Treatment teknolojisini de destekleyen Formula serisinde, böylece ısı dağılımını %14’e yükselmiş. Ayrıca, üzerinde bulundurduğu fanların tozlara karşı da oldukça dirençli olduğunu ve toz sızdırmadığını da söyleyebileceğimiz Formula serisi ekran kartları, böylece ömürlerini 10.000 saate kadar uzatabiliyorlar.

EEE AİLESİ GENİŞLİYOR

Bundan yaklaşık iki yıl önce hayatlarımıza giren Eee PC’ler kullanıcıların mobil bilgisayar deneyimlerindeki eğlence ve rahatlığı en üst seviyeye taşırken, Eee ailesi gün geçtikçe genişletmemesi ve bu değerlerin seviyesini yükseltmemesi elbette ki beklenemezdi. Son olarak EeeTop PC ET20/22 serisi ürünlerini tanıtan Asus, tek dokunuşla multimedya keyfi yaşayabilmenize olanak tanıyor. EeeCam ile kullanıcılar kendi fotoğraflarını çekebilir ve görüntülü iletişim kurabilirlerken, EeeMemo ile de kendi el yazılarıyla veya klavye yoluyla ekrana diledikleri gibi notlar bırakabiliyorlar. Eee Splendid Görüntü Geliştirme Teknolojisi ve harici grafik çözümleriyle tam bir görsel eğlence merkezi halini alan EeeTop PC ET20/22 serisi, Blu-ray ve HDMI bağlantısı ile de dikkat çekiyor.

XTREME PHASE İLE MAKSİMUM GÜÇ

Etreme Phase anakartlarını da tanıtan Asus yetkilileri, Xtreme Phase sayesinde sistemin üzerindeki güç dalgalanması nasıl olursa olsun, CPU’nun en yüksek gücü elde edebilmesi sağlandığını belirterek, güç çıkışının her aşamasında daha düşük güç tüketim ortalamasıyla sonuçlandığını ve böylece de ulaşılabilecek en mükemmel ‘overclock’ performansı sunduğunu da eklediler. İşlem sırasında toplam güç verimliliğini ve dağılımını mükemmel şekilde geliştiren Xtreme Phase, böylece yükleme sırasında güç dağılımının otomatik olarak gerçekleşmesini sağlıyor. Bu da daha iyi ısı kontrolü ve daha düşük işletim sıcaklığı sağlıyor.