reklamı kapat

POPÜLER

Asus O!Play HD2

Elinde geniş bir arşivi olan ve bunları tek bir noktada toplayıp yönetmek isteyen kullanıcılara yönelik geliştirilmiş olan Asus O!Play HD2, medya oynatıcıları arasında bir ilki gerçekleştiriyor. USB 3.0 desteği sunan ilk medya oynatıcısı olma özelliğine sahip Asus O!Play HD2, sabit disk desteği de sunuyor. Önceki modellerden hem işlevsellik, hem de tasarım olarak farklılıklarıyla göze çarpan cihazın, elbette eksikleri de yok değil.

GENİŞ BAĞLANTI SEÇENEKLERİ
Piyano siyahı renkli kutusuyla şık bir görsellik sunan Asus O!Play HD2, kullanım kolaylığı sunması açısından pek çok yararlı bağlantıya ön yüzünde yer veriyor. Popüler kart okuyucularından, USB ve eSATA bağlantılarına kadar türlü bağlantı girişini bu alanda bulabiliyorsunuz. Ön yüzde kullanılan USB bağlantı noktalarından biri aynı zamanda eSATA olarak da kullanılabiliyor. Composite ve Component gibi bağlantıların yanında HDMI ile Ethernet bağlantı noktalarını da arka tarafında bulunduran cihaz, USB 3.0 desteğini ise PC bağlantı noktasında gösteriyor. Bu sayede bilgisayarınıza bağlayabileceğiniz Asus O!Play HD2, gerçekleştireceğiniz veri transferlerinde USB 2.0’a oranla size on kata kadar hız kazandırıyor. Elbette bunun için bilgisayarınızın da USB 3.0’a hazır olması gerekmekte.

KONFORLU PAYLAŞIM İMKANI
Az önce de belirttiğimiz gibi Asus O!Play HD2, 3.5 inç sabit disklere ev sahipliği yapıyor. Bu sayede depolama çözümü olarak karşımıza çıkan cihaz, multimedya dosyalarınızı depolamanız ve paylaşmanız için eşsiz bir platform halini alıyor. NAS, desteği ile depoladığınız içeriği farklı bilgisayarlar arasında rahatlıkla paylaşmanıza imkan tanıyan Asus O!Play HD2, aynı zamanda DLNA desteğine de sahip. Ayrıca cihaz, internet içeriğiyle multimedya alanını genişletmeyi başarıyor. Asus O!Play HD2; Picasa, Flickr ve Weather gibi popüler kaynaklardan yararlanmanıza imkan tanıdığı gibi, 20 bin internet radyo istasyonuna da tam destek veriyor. Bu sayede bir müzik kutusu olarak da rahatlıkla kullanabileceğiniz cihaz, 7.1 kanal Dolby TrueHD ses desteğiyle de bu tutkunuzu alevlendirecektir
diye düşünüyoruz.

FORMAT ZENGİNİ
Asus O!Play HD2, özellikle format zenginliğiyle bu konudaki karmaşaya bir son veriyor. Yan taraftaki teknik özellik tablosunda göreceğiniz formatlardan daha fazlasına destek sunan cihaz, alt yazılarda da sıkıntı yaşatmıyor. Saydığımız tüm özelliklerin yanında kullanışlı ve yalın arabirimiyle de beğenimizi kazanan Asus O!Play HD2, iPhone sahiplerine ekstra konforlu bir deneyim imkanı sunuyor. iPhone sahipleri cihazı, uzaktan kumandasının yanı sıra iPhone’ları ile de yönetebiliyorlar.

TASARIM
-4YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI
-4YILDIZ-

PERFORMANS
-5YILDIZ-

ARTILAR
Zengin bağlantı ve format seçeneği, konforlu kullanım imkanı, sabit disk desteği sunması.

EKSİLER
Wi-Fi desteği göstermiyor. Sabit disk yerleştirme işlemi oldukça zahmetli.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Sabit Disk Desteği
• 3.5” HDD

Ses Desteği
• Dolby TrueHD

Video Formatları
• MPEG 1/2/4, H.264, MP4, MOV, MKV, WMV, AVI, Xvid, FLV

Ses Formatları
• MP3, WAV, AAC, OGG, FLAC

İmaj Formatları
• JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF

Alt Yazı Desteği
• SRT, SUB, SMI, SSA, TXT

Bağlantılar
• HDMI, eSATA, USB 2.0 (2 adet) , USB 3.0, Multi-Card Reader
(SD/MMC/MS/MS-Duo/CF), Component, Composite, Ethernet

Boyutlar
• 230.0 x 178.0 x 60 mm

Ağırlık
• 730 gram

YORUMLAR