reklamı kapat

POPÜLER

Asus ROG Ally LOG Tasarım

Asus ROG Ally 2, bu yıl bitmeden pazara çıkacak

 - Güncelleme: 27 Ocak 2024 09:55

Türkiye’de de satılan taşınabilir oyun cihazı Asus ROG Ally için ikinci sürüm resmi açıklamaya göre 2024 bitmeden karşımıza çıkacak.

İkinci jenerasyon Asus ROG Ally, ya da olası adıyla Asus ROG Ally 2, bir şirket yetkilisinin açıklamasına göre 2024’ü kaçırmayacak. Henüz ne zaman geleceği bilinmeyen ancak üçüncü ya da dördüncü çeyreğe bırakılabileceği düşünülen ürün, aktarıldığı kadarıyla daha da fazla oranda oyun odaklı olacak ve yine Windows işletim sistemi üzerine kurulacak. Yüksek ihtimalle AMD imzalı donanımlar üzerine kurulacak Ally 2, ilk sürümden alınan geri bildirimler doğrultusunda daha iyi bir cihaz olacaktır. Asus ROG Ally bundan önce bir güncelleme ile gündeme gelmişti. Taşınabilir oyun cihazı için gönderilen en son yazılım güncellemesi ile “jiroskop sensörü üzerinden kontrol” desteği kullanıma alındı. Bu destek sayesinde kişiler cihazın gövdesini hareket ettirerek kontrol elde ediyor, buna ek olarak artık çekilen görüntüler ve videolar direkt olarak Discord ile TikTok’ta paylaşabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eco Assist ayarlarına CPU Boost’u değiştirme seçeneği ekleyen firma, GPU Çalışma Modu Ayarlarına AMD Gelişmiş Grafik Seçenekleri bölümünü de dahil etmiş durumda. Hepsine ek olarak buradaki güncellemeleri de yapan Asus, cihazı yazılımsal olarak güçlendirmeye devam ediyor.

Bilmeyenler için ASUS ROG Ally uzun süre boyunca Türkiye’de Z1 Extreme işlemcili üst seviye versiyonu ile satılıyordu. Firma daha sonra ise normal versiyonun satışına da başlamıştı. Maksimum performans isteyenler mutlaka bütçeyi “Extreme” versiyona zorlaması tavsiye ediliyor, alt versiyon hakkında Asus Türkiye’den gelen resmi açıklama şöyleydi:

“ASUS Republic of Gamers’ın (ROG), inanılmaz derecede güçlü yeni Windows 11 oyun el bilgisayarı ROG Ally, satışa sunulduğu günden bu yana segmentinde sınırları yeniden çizmeyi başardı. İlk etapta son teknoloji AMD Ryzen Z1 Extreme işlemciyle satışa sunulan Ally, artık AMD Ryzen Z1 işlemciyle de oyun severlerin karşısına çıkıyor.

ROG Ally, hareket halindeyken Full HD (FHD) oyun deneyimi sunan ve modern oyunları bile piyasadaki diğer tüm el bilgisayarlarından daha hızlı ve akıcı bir şekilde çalıştırabilen gerçek bir yeni nesil el bilgisayarı olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Windows 11 tarafından desteklenen Ally’de, herhangi bir platformdan herhangi bir oyunu oynayabiliyorken, kutudan çıkar çıkmaz üç aylık Xbox Game Pass Ultimate de oyun severlere sunuluyor. Ally, AMD’nin yepyeni Ryzen Z1 Serisi işlemcisinden güç alıyor.

AMD RDNA 3 mimarisi tabanlı grafiklerle birleştirilmiş “Zen 4″ mimarisi üzerine inşa edilen Ryzen Z1’in 6 çekirdekli ve 12 işlem iş parçacıklı her iki modeli de zorlu ve bağımsız oyunlarda mükemmel performans ve çarpıcı görseller için AMD FidelityFX Super Resolution ve AMD Radeon Super Resolution yükseltme teknolojilerini destekliyor.”

Asus ROG Ally güncellemesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu