reklamı kapat

POPÜLER

Asus ROG Ally X

Asus ROG Ally X için tasarımda bir sürpriz kalmadı

Asus ROG Ally üstüne hazırlanan Asus ROG Ally X için ilk resmi duyuru geçtiğimiz haftalarda yapılmıştı.

Asus ROG Ally X, ROG Ally 2 öncesinde ara bir model olarak karşımıza üstü kapalı şekilde çıkarılmış, bu yüzden tasarım gizlenmişti. Bugün sızdırılan yukarıdaki görsel sonrasındaysa modelin tasarımı hakkında bir sürpriz kalmadı. Sadece siyah renkte hazırlanan model, gücünü AMD Z1 Extreme işlemciden alıyor ve 24 GB LPDDR5X-7500 RAM taşıyor. 7-inç boyutunda 120Hz 1080P 500 nit VRR ekrana sahip olan taşınabilir oyun cihazı, söylendiği kadarıyla hatırı sayılır oranda daha uzun kullanım süresi getiriyor. Bunun için modele çok daha büyük bir batarya (Son bilgilere göre 80Wh seviyesinde) koyduğu söylenen Asus, iddialara göre model ile büyük oyunlarda/aşırı yoğun kullanımda 3 saate varan bir oyun keyfi vadediyor. M.2 2230 yerine M.2 2280 SSD yuvası taşıyan (1 TB dahili depolama alanıyla geliyor) ve daha kolay tamir edilebileceği söylenen Ally X, tüm detaylarıyla beraber 2 Haziran tarihinde görücüye çıkarılacak ve yüksek ihtimalle ilk sürüm gibi Türkiye’de de satılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mevcut model Asus ROG Ally ise en son “AMD Fluid Motions Frames” teknolojisi ile hız kazanmasıyla gündeme gelmişti. AMD imzalı donanımlar üzerine kurulan Asus ROG Ally, herkese gönderilen yeni yazılım güncellemesi ile AMD Fluid Motions Frames teknolojisinin faydalarından yararlanmaya başladı. Bu teknoloji sayesinde bazı oyunlarda performans hatırı sayılır oranda artacak ve daha uzun kullanım odağında enerji tüketimi düşürülebilecek (Örnek test videosu burada).

PC tarafında herkese açık AMD Adrenalin Edition 24.1.1 sürücüsü ile beraber tam çıkışı yapılan AMD Fluid Motions Frames teknolojisi, başta RDNA3 temelli Radeon 700M, RX 6000 ve RX 7000 serisi ekran kartlarına destek veriyordu ve DirectX 11 ile DirectX 12 temelli oyunlarda tam yüzde 97’ye varan performans artışı getirebiliyordu. Detaylarına burada yer verdiğimizDLSS Frame Generation” gibi çalışan yeni teknoloji, işleme sırasında ekstra görüntü / kare oluşturarak performansı çoğu zaman ikiye katlayabiliyor.

Asus ROG Ally X yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu