reklamı kapat

POPÜLER

ROG Ally X

Asus ROG Ally X, önemli iyileştirmelerle beraber tanıtıldı

Asus ROG Ally üstüne hazırlanan Asus ROG Ally X için tam resmi tanıtım bugün Computex kapsamında yapıldı.

Sadece siyah renkte hazırlanan yeni taşınabilir oyun cihazı Asus ROG Ally X, gücünü AMD Z1 Extreme işlemciden alıyor ve 24 GB LPDDR5X-7500 RAM taşıyor. 7 inç boyutunda 120Hz yenileme hızına sahip bir 1920×1080 piksel LCD ekran (VRR desteği + 500 nit parlaklık) ile donatılan cihaz, büyütülen bataryası ile yerini aldığı modelden daha uzun kullanım süreleri vadediyor.  İlk model gibi 40 Wh değil 80 Wh seviyesinde bir batarya ile karşımıza çıkan ürün, yoğun kullanımda üç saatlik oyun deneyimi sunabiliyor. M.2 2230 yerine M.2 2280 SSD yuvası taşıyan (1 TB dahili depolama alanıyla geliyor) ve daha kolay tamir edilebildiği söylenen Ally X, yapılan iyileştirmeler sayesinde artık daha serin çalışıyor ve iki adet USB-C portu sunuyor. Büyüyen bataryanın ve diğer güncellemelerin etkisiyle ROG Ally’den 70 gram daha ağır olan Ally X, yurt dışında 799 dolara satın alınabilecek. Modelin Türkiye fiyatı ise henüz belli değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mevcut model Asus ROG Ally en son “AMD Fluid Motions Frames” teknolojisi ile hız kazanmasıyla gündeme gelmişti. AMD imzalı donanımlar üzerine kurulan Asus ROG Ally, herkese gönderilen yeni yazılım güncellemesi ile AMD Fluid Motions Frames teknolojisinin faydalarından yararlanmaya başladı. Bu teknoloji sayesinde bazı oyunlarda performans hatırı sayılır oranda artacak ve daha uzun kullanım odağında enerji tüketimi düşürülebilecek (Örnek test videosu burada).

PC tarafında herkese açık AMD Adrenalin Edition 24.1.1 sürücüsü ile beraber tam çıkışı yapılan AMD Fluid Motions Frames teknolojisi, başta RDNA3 temelli Radeon 700M, RX 6000 ve RX 7000 serisi ekran kartlarına destek veriyordu ve DirectX 11 ile DirectX 12 temelli oyunlarda tam yüzde 97’ye varan performans artışı getirebiliyordu. Detaylarına burada yer verdiğimizDLSS Frame Generation” gibi çalışan yeni teknoloji, işleme sırasında ekstra görüntü / kare oluşturarak performansı çoğu zaman ikiye katlayabiliyor.

Asus ROG Ally X yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu