reklamı kapat

POPÜLER

Asus XG Station Pro
Asus XG Station Pro

Asus’tan mobil cihazlara masaüstü gücü veren ekran kartı kutusu: XG Station Pro

Geçmiş yıllarda tanıttığı ROG XG Station 2 ile harici ekran kartı kutusu pazarında önemli bir kitleye ulaşan Asus, CES 2018 öncesinde benzer bir altyapı üzerine kurulan XG Station Pro‘yu karşımıza çıkarttı.

Kişilerin dizüstü bilgisayarlarına masaüstü sınıfı ekran kartı takmasına imkan tanıyan Asus XG Station Pro, ilk olarak sade tasarımıyla dikkat çekiyor. ROG XG Station 2‘den farklı olarak çok daha kurumsal duran XG Station Pro, bilgisayarlar ile Thunderbolt 3 portu üzerinden haberleşiyor. 40 Gbps’e kadar bant genişliği sunan bu port, mobil cihazların harici ekran kartının tüm gücünden yararlanmasına imkan tanıyor. Windows ile macOS sistemlere destek veren ekran kartı kutusu, takılı kartları iki tane 120 mm fan ile serin tutuyor. 330W güç desteğiyle modern kartların ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde olan ürün, Windows tarafında GeForce GTX 900 ile AMD Radeon R9 serisi ekran kartlarına destek veriyor. MacOS Sierra’da ise sadece AMD Vega serisi ekran kartları aktif olarak kullanılabiliyor.

Asus XG Station Pro kime hitap ediyor?

Ekran kart kutusu sırf oyun oynamak için bir masaüstü bilgisayar satın almak istemeyenler için harika duruyor. Ürün aynı şekilde yüksek grafik gücü ihtiyaç duyan grafik uygulamalarıyla çalışanların hayatını da oldukça kolaylaştırıyor. 330 dolar boş yurt dışı fiyatıyla önümüzdeki ay raflardaki yerini alan bu cihaz, bakalım rakiplerinin önüne geçebilecek mi?