reklamı kapat

POPÜLER

Asus’tan Microsoft Surface’e rakip hibrit bilgisayarlar

Asus yaptığı duyuruyla birlikte Transformers ailesinin yeni üyelerini tanıttı. Transformer 3 ve Transformer 3 Pro adlı hibrit bilgisayarlar gerek görünüşleriyle gerekse etkileyici donanımlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Her iki cihazda da 12,6 inç büyüklüğünde ekran bulunuyor. 2880 x 1920 piksel çözünürlük sunan ekran 275 PPI değerine sahip. USB-C ve Thunderbolt 3’ün bulunduğu cihazda Harman/Kardon hoparlörler kullanılıyor. Ayrıca yine her iki cihaz da Asus’un transformer serisi için özel olarak geliştirdiği stylus vb. aksesuarlardan faydalanabiliyor.

Transformer Pro 3 yalnızca 8,35 milimetre kalınlığında. Stand sayesinde 170 dereceye kadar istenen açıda ekranı konumlandırmak mümkün oluyor. Intel Core i7’den güç alan cihazda 1 TB’a kadar SSD ve 16 GB’a kadar RAM seçeneği seçilebiliyor. Bilgisayarın arka kamerası ise 13 megapiksel çözünürlüğünde.

Transformer 3, Transformers 3 Pro’ya göre daha ince yapısıyla öne çıkıyor. 6,9 milimetre kalınlığındaki cihazın ağırlığı ise 695 gram. 7. nesil Intel Core işlemciyi bünyesinde barındıran cihazda 512 GB SSD ve 8 GB RAM bulunuyor. Pro’nun aksine her açıda kullanılamayan cihazın standı iki farklı ekran pozisyonuna izin veriyor. Gri, beyaz, yeşil ve altın renklerindeki Transformer 3 Pro 999 dolardan başlayan fiyatla, Transformer 3 ise 799 dolardan başlayan fiyatlarla kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. Cihazların çıkış tarihi ise henüz bilinmiyor.