reklamı kapat

POPÜLER

Mars temalı yeni film: The Space Between Us [Fragman]

Hollywood’un çok beğenilince devamını çekme şenlikleri son birkaç yıldır uzay ve Mars temalı filmlerle hayat buluyor. Son olarak Martian’la karşımıza çıkan “Mars’ta hayatta kalmaya çalışan Dünyalı” teması, yerini bu kez “Dünya’da hayatta kalmaya çalışan Marslı“ya bırakıyor.

Mars’ta koloni kurmak üzere görevlendirilen astronot ekibinden birinin “yolda” hamile olduğu anlaşılıyor. Çocuğunu Mars’ta doğurmak zorunda kalan astronot Sarah Elliot, Gardner isimli erkek çocuğunu “dünyaya getirdikten” sonra Mars’a gözlerini yumuyor. 16 yaşına kadar Mars’ta yaşamak zorunda kalan Gardner, Dünya’ya dair yalnızca diğer astronotlardan ve okuduğu kitaplardan bilgi alabiliyor. Ve işler Gardner’ın Dünya’ya dönüp babasını aramaya başlamasıyla karışıyor.

Teoride bir uzaylının Dünya’yı ziyaret etmesine benzeyen film, konusu itibarıyla epey ilgi çekici. Interstellar ve Gravity gibi uzay temasının ağır bastığı bir filmden ziyade Martian gibi, hatta onun da hafifletilmişi gibi görünen film, daha çok dünyaya yabancılaşan herhangi birinin kimlik bulma çabası olarak bile ele alınabilir. Film için yayınlanan ilk fragmanda da bunu net bir şekilde görebiliyoruz.

Asa Butterfield ve Britt Robertson gibi genç yıldızların başrollerini paylaştığı filmde usta oyuncu Gary Oldman da yer alıyor. Bu bile çoğu insan için filmi izlemeye yeter bir sebep. The Space Between Us 19 Ağustos’ta vizyona girecek.

VİDEO