reklamı kapat

POPÜLER

Audi
Audi
Audi

Audi’nin Formula E otomobili yarışa hazır

Audi, Formula E’de yarışacak otomobiliyle ilgili detayları paylaştı.  2018-2019 sezonunda yarışacak otomobilinin ilk versiyonu FE05 elektrikli yarış otomobili ilk testi için İspanya’nın Monteblanco pistinde, test sürüşlerine çıktı.

Audi’nin beşinci Formula E sezonunda yarışacağı otomobil için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Aralık ayında başlayacak 2018-2019 sezonunda şampiyonluğu kovalayacak otomobilin ilk versiyonu olan F05, İspanya’da ilk kez pistte test edildi. Monteblanco pistinde 3 gün süren testlerde, elektrikli yarış otomobilinin ilk incelemeleri tamamlandı.

Otomobilin ilk pist testinden sorunsuz çıkmasının kendileri için çok iyi bir haber olduğunu söyleyen olarak Audi Formula E Takımı Lideri Allan McNish, “Daha otomobili istediğimiz seviyeye getirmek için testler ve geliştirme anlamında çok işimiz var” diye konuştu. Otomobil ile ilgili ilk izleniminin çok olumlu olduğunu söyleyen Audi Takımı Pilotu Luca di Grassi ise “Pistte uzun bir yol kat ettik ve mühendislerin kullanması için bolca veri topladık. İlk testin kesinlikle başarıyla sonuçlandığını söyleyebilirim” diye konuştu.

Audi’den elektrikli SUV araç

Şirket kısa bir süre önce elektrikli SUV aracını kısa bir süre önce tanıtmıştı.  Audi e-tron prototipi, markanın ürettiği ilk tümüyle elektrikli modelin bir ön izlemesi niteliğinde.  Audi’nin lüks sınıf modellerine eşdeğer bir bagaj hacmi sunan araç, uzun mesafe yolculuklara uygun menzil ve gelişmiş şarj seçenekleri sunuyor.  Elektrikli SUV aracıyla ilgili detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.