reklamı kapat

POPÜLER

Audi
Audi
Audi

​Audi’nin elektrikli SUV aracı hakkında son detaylar

Audi, geliştirdiği elektrikli modelin prototipini Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergiledi. Audi’nin elektrikli SUV modeli lüks anlayışı konforla buluşturuyor.

Şirket, yeni modeli seri olarak üretmeden önce 250 test otomobilini, dünyanın dört bir yanında en zorlu koşullarda test edeceğini açıkladı. Audi e-tron prototipi, markanın ürettiği ilk tümüyle elektrikli modelin bir ön izlemesi niteliğinde. Audi’nin lüks sınıf modellerine eşdeğer bir bagaj hacmi sunan araç, uzun mesafe yolculuklara uygun menzil ve gelişmiş şarj seçenekleri sunuyor. Audi e-tron’un seri üretim versiyonları, azami 150 kW kapasitesine sahip hızlı şarj istasyonlarında şarj edilecek. SUV’nin yolculuğuna devam edecek güce ulaşması için ise 30 dakika şarj olması yeterli. quattro, dört tekerlekten çekiş sistemini de yeni bir çağa taşıyan prototip, her zemin tipinde güçlü bir performans sunuyor.

Audi’nin elektrikli aracı yolda

Audi’nin elektrikli SUV’u, yıl sonunda gerçekleşecek lansmanından önce, dört kıtada test edilecek.Testlerde kullanılacak yaklaşık 250 Audi e-tron prototipi, toplamda 85.000 saat sürüş ile test edilecek.