reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

James Cameron Alita: Battle Angel

Avatar’ın yönetmeninden nefes kesen, sıra dışı bir macera [Video]

James Cameron, 2018’i iddialı bir filmle kapamaya hazırlanıyor. Alita: Battle Angel yeni fragmanında aksiyonun göbeğine koşuyor.

Advertisement

Gişede Avatar ve Titanic ile ilk iki sıradaki yerini uzun zamandır kimselere kaptırmayan James Cameron’ın hayli iddialı yeni filmi vizyon için gün sayıyor. Alita: Battle Angel, Cameron’un son 10 yıldır üzerinde çalıştığı bir proje olarak dikkat çekiyor. Yukito Kishiro’nun Japonya’da Gunnm olarak bilinen, Amerika’da ise aynı isimle çıkan mangasından uyarlama olan film, etkileyici bir konuya sahip. 9 ciltten oluşan manganın 1993 yapımı bir de animesi bulunuyor. Cameron’un bazı sahnelerde orijinal içeriğe ne kadar sadık kaldığı da hemen anlaşılıyor…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendini bulma savaşı

Film merkezine bir cyborg’u oturtuyor. Distopik ve keskin sınıflara ayrılmış bir evrende geçen evrende karakterimiz türünün kalan tek örneği olarak öne çıkıyor. Tabii ki Alita bu sebeple düşmanların da kısa sürede odak noktası haline geliyor. Keşfettiği yeni şeylerle kendini anlamaya çalışan karakterimiz aynı zamanda hayatta kalabilmek için de aksiyon dolu bir mücadeleye dahil oluyor.

Esasen 20 Temmuz’da çıkması planlanan film içinse ne yazık ki biraz daha bekleyeceğiz. 21 Aralık’ta vizyona girecek olan film Christoph Waltz, Jennifer Connelly ve Mahershala Ali gibi isimleri de bir araya getiriyor. Filmin fragmanını haberin üzerinden izleyebilirsiniz.