reklamı kapat

POPÜLER

Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel’ın fragmanına CGI anime gözler damgasını vuruyor [Video]

Anime ve mangaların Hollywood sinemasındaki hükmü devam ediyor. Yukito Kishiro‘nun meşhur serisinden uyarlanan Alita: Battle Angel ilk fragmanıyla karşımıza çıkıyor. Bu tanıtımda ana karakterimizin gözleri korkunç bir havaya sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Advertisement

Yapımcılığını James Cameron‘un üstlendiği filmde kamera arkasına Robert Rodriguez geçiyor. Burada Alita isimli bir cyborg’un alışılmışın dışındaki hikayesine şahit oluyoruz. Belirsiz bir gelecekte geçen filmde Alita kenara atılmış bir halde bulunuyor. Kolları ve bacakları eksik olan karakteri Daisuke Ido adındaki bir bilim adamı kurtarıyor. Eksiklerini tamamlayıp Alita’yı hayata geri döndürüyorlar fakat kahramanımız hiçbir şey hatırlamıyor. Onun varolma amacını ve geçmişte yaptıklarını sorgulamasına şahit olacağız gibi görünüyor. Fakat bizleri rahatsız eden filmin konusu ya da kahramanları değil, Alita’nın CGI ile eklenen gözleri oluyor. Bunun fazlasıyla dikkat dağıtıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Ünlü isimler bir arada

Nasıl bir uyarlama olacağını merak ettiğimiz filmde Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly, Eiza González, Michelle Rodriguez, Ed Skrein ve Mahershala Ali gibi isimler rol alıyor. Alita: Battle Angel yurt dışında 20 Temmuz 2018‘de vizyona girecek. Filmin Türkiye’de ne zaman izleyici karşısına çıkacağı ise henüz belli değil. Seyircilerle paylaşılan fragmanı hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Video