reklamı kapat

POPÜLER

Avea, başarısını sürdürüyor

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:48

Bugün düzenlenen basın toplantısında, Avea CEO’su Cüneyt Türktan tarafından yıllık finansal sonuçları açıklanan Avea, 2008 yılında ‘Türkiye’nin en çok tercih edilen’ ve ‘en çok konuşturan’ operatörü olurken, yine rakipleri arasında pazar payını arttıran ve Numara Taşınabilirliği’nde kazanan tek operatör olma unvanını da elinde taşıyor. 2008 yılında büyük bir başarı elde eden Avea, sosyal sorumluluk, istihdam ve sponsorluk projeleriyle Türkiye’nin gelişimine destek olmakla birlikte, altyapı ve insan kaynaklarının gelişimine yaptığı yatırımlarla da dikkat çekiyor. 2009 yılında da pazara yenilikçi ürün ve hizmetler sunarak abonelerinin ihtiyaçlarını karşılamaya devam eden Avea, altyapı yatırımlarına da hız kazandırarak yine abonelerine en iyi hizmeti sunmaya devam edecek.

Avea’nın 2008 yılındaki performansının finansal sonuçlarla değerlendirildiği basın toplantısında konuşan Avea CEO’su Cüneyt Türktan, Avea olarak son üç yıl içinde hem pazardan hızlı büyüdüklerini, hem de toplam abone sayısını iki katına çıkarttıklarını belirterek; 2008 yılında toplam pazarın yüzde 7 oranında büyüdüğünü, Avea’nın ise pazar içindeki payını yüzde 23 oranında büyüttüğünün altını çizdi. Şirket gelirleri göz önünde bulundurulduğunda Avea’nın yüzde 24,2’lik bir artış göstererek 2008 yılı içinde 2 milyar 113 milyon TL gelir elttiğini belirten Türktan, pazardan elde edilen gelir payını da yüzde 13,5’ten yüzde 15,5’e yükselttiklerini söyledi.

2008 yılında kazandığı 2 milyon 280 bin net abone ile şu anda ‘Türkiye’nin en çok tercih edilen operatörü’ olduğu belirtilen Avea, Numara Taşınabilirliği kapsamında 3 Mart 2009 tarihi itibariyle ortaya konan sonuçlara göre de ‘en fazla kazanan operatör’ olma unvanına sahip. Toplamda 690 bin, net olarak ise 416 bin abone kazanan Avea, abone başına 173 dakika konuşma süresiyle de ‘Türkiye’nin en çok konuşturan operatörü’ olma unvanını koruyor.