reklamı kapat

POPÜLER

Avea BlackBerry Storm kampanyasına başlıyor

 - Güncelleme: 04 Mayıs 2010 14:36

BlackBerry Storm, Avea aboneleriyle de buluşuyor. Avea’nın duyurduğu ‘You Can Touch This‘ kampanyası dahilinde BlackBerry Storm için yapılacak ilk 1000 ön talep başvurusuna 6 ay boyunca mobil internet hediye ediliyor. İlk 1000 kişiye 6 ay ücretsiz internet kampanyasından yararlanmak için 8 Haziran 2009 tarihine kadar herhangi bir Avea İletişim Merkezine gitmeniz gerekiyor.

DOKUN ve HİSSET
BlackBerry Storm’un yenilikçi dokunmatik ekranına parmakla dokunulduğunda, o noktada belli belirsiz bir çökme meydana geliyor, bırakıldığında ise ekran eski haline dönüyor. Bu hareket hafif bir tıklama sesiyle kullanıcıya bir klavyenin veya bilgisayar faresinin tuşlarına dokunma hissi veriyor. Böylece kullanıcı yapmak istediği işlemin cihaz tarafından algılandığını gösteren fiziksel bir tepki almış oluyor. Bu ise dokunmatik arayüzün kullanımının çok daha etkin olduğu bir yazı yazma deneyimi sunuyor. 

BlackBerry Storm’un içinde bulunan bir hareket algılayıcı, cihaz döndürüldüğünde dokunmatik ekranın otomatik olarak düşey veya yatay konuma geçmesini sağlıyor. Ekran düşey konumdayken RIM’in SureType klavyesi, yatay konumda ise komple Q klavye görünüyor. Sadece bir dokunuşla gerçekleştirilebilen kesme ve yapıştırma gibi diğer kullanışlı işlemler de BlackBerry Storm’un zengin, akıllı telefon deneyimine dahil.

HIZLI İNTERNET
Vodafone’un sunduğu BlackBerry Storm 9500 ise (2100Mhz) UMTS/HSPA ve dört bant EDGE/GPRS/GSM şebekelerini destekliyor. Kullanıcılar, BlackBerry Storm ile ister düşey ister yatay konumda kullanabilecekleri yüksek performanslı, tüm özelliklere sahip bir HTML tarayıcıya sahip oluyor. İnternette kolayca gezinmeyi sağlayan dokunmatik ekrana parmakla çift darbe uygulandığında ekran görüntüsü yaklaşıyor, parmak ekran üzerinde kaydırıldığında ise ekran görüntüsü de düşey veya yatay doğrultuda hareket ediyor.

HIZLI ERİŞİM
Ekran görüntüsünün alt kenarına dizilmiş ikonlar internet sitelerine hızlı erişimi, ‘Sayfa Görüntüsü’nden ‘Sütun Görüntüsü’ne geçmeyi ve ‘Yatay Kaydırma’ ile ‘İmleç’ arasında geçiş yapmayı sağlıyor. Güçlendirilmiş tarayıcı internetten dosya indirmeye, müzik dinlemeye ve video izlemeye ve RSS desteği sayesinde aynı desteğe sahip internet sitelerinden yenilenen
içerikleri otomatik olarak cihaza çekmeye olanak tanıyor.

BAĞLANTI SEÇENEKLERİ
BlackBerry Storm, sektörün önde gelen mobil e-posta ve mesajlaşma çözümünün tüm gücünü olduğu gibi kullanıcısına aktarıyor. En yaygın tüketici ve şirket platformlarında kişisel ve iş amaçlı e-posta ve kısa mesajları (SMS), resimli mesajları (MMS), ve chat mesajlarını (IM) desteklerken, popüler sosyal iletişim ağlarına da kolayca erişim sağlıyor.

İLGİLİ HABERLER