reklamı kapat

POPÜLER

Shell

Avrupa’da kurulacak dev şarj istasyon ağına sürpriz katılımcı: Shell

BMW, Daimler, Ford ve Volkswagen tarafından kurulan ortak girişim IONITY yeni bir ortak daha kazandı. Avrupa’da kurulacak dev şarj istasyon ağına Shell de dahil olacağını duyurdu.

Avrupa merkezli dünyanın en büyük petrol şirketlerinden Shell, geleceğin elektrikte olduğunu çok iyi biliyor. Şirket, fosil yakıtların azalması, elektrikli araçların popüler olması ve hepsinden önemlisi devletlerin içten yanmalı motorlu araçları yasaklaması sonrası IONITY girişimine dahil olmuş durumda. Şu an Avrupa içerisinde planlar yapan IONITY girişimi, şimdiye kadar 20 tane elektrikli otomobiller için şarj istasyonu tamamlamış durumda. 2020 yılı itibarıyla 400 istasyonu tamamen kullanıma hazır hale getirmeyi hedefleyen girişim, Shell ile daha güçlü hale gelmeyi hedefliyor. Konu hakkında açıklama yapan büyük petrol şirketi, 2019 içerisinde 80 adet yüksek kapasiteli şarj istasyonu kurmayı hedeflediklerini belirtti. Bunları Belçika, İngiltere, Fransa, Hollanda, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya, Slovakya ve Slovenya gibi ülkelerin otoyollarına kuracak olan girişim, bu istasyonlarda 350 kW‘a kadar şarj desteği verecek. Bu sayede sürücüler araçlarını kısa sürede şarj edebilecek ve herkesin rahat edeceği güvenli bir şarj ağı kurulmuş olacak.

Shell

Shell, gelecek dönüşümüne başladı

Avrupa otoyollarında bağımsız hızlı şarj noktaları oluşturmak adına kurulan bu ortaklık, herkes için büyük önem arz ediyor. Türkiye’de üretilecek yerli otomobilin elektrikli olacağı göz önüne alındığı zaman bizi de oldukça ilgilendiren sistem, umuyoruz daha geniş kapsamlı hale getirilebilir.