reklamı kapat

POPÜLER

Swarovski Optic AX Visio akıllı dürbün

Bakılan kuşlar ve diğer hayvanların türünü gösteren akıllı dürbün: “Swarovski Optic AX Visio”

CES 2024’te bir “akıllı dürbün” duyurusu da yapıldı. Gelin, bakılan hayvanların türünü gösteren “Swarovski Optic AX Visio” ile tanışın.

Resmi tanıtım videosunu sayfada izleyebileceğiniz Swarovski Optic AX Visio, CES 2024 kapsamında dikkat çekmeyi başardı çünkü akıllı bir altyapısı bulunuyor. Bu akıllı altyapı sayesinde dürbün bakılan canlıyı algılıyor ve direkt olarak türünü gösterebiliyor. Özellikle kuş gözlemcileri için harika görünen ürün, firmanın açıklamasına göre tam 9 bin farklı canlı türünü algılayabiliyor. Sadece kuş değil diğer hayvanları ve örneğin kelebekleri de belirleyebilen AX Visio, söylendiği kadarıyla algılamayı anlık değil beş saniye içerisinde gerçekleştiriyor, yerleşik GPS ile konum algılama yaparak yaşam alanları üzerinden tür belirleme sürecini daha doğru hale getirebiliyor. Aşırı büyük olmayan ve üzerinde fiziksel butonlar bulunan model, istenirse 13 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar ve 1080P videolar da çekebiliyor. 10x’lik dürbünün çektiği görüntüleri Swarovski Optik Outdoor akıllı telefon uygulamasına kablosuz olarak aktardığı belirtiliyor, ürünün tek üzücü yanı ise maalesef satış fiyatı oluyor. Swarovski Optic AX Visio için tam 4.800 dolar yurt dışı fiyatı açıklanıyor, bu 11 Ocak 2024 tarihinde herhangi bir vergi olmadan tam 144 bin Türk Lirası ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı dürbün Swarovski Optic AX Visio yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER