reklamı kapat

POPÜLER

Snapzoom

Akıllı telefon kameralarına özel dürbün adaptörü: Snapzoom [Video]

Akıllı telefonlarımızın kameraları günümüzde birçok kompakt fotoğraf makinesinden daha iyi fotoğraf çekebiliyor ancak iş yakınlaştırmaya, yani zoom’a geldiğinde yetenekleri biraz sınırlı kalıyor. Neyse ki bu soruma çözüm bulmayı amaçlayan birileri de var. Snapzoom adını taşıyan yeni aksesuar, telefonların kameralarını dürbün ve teleskoplarla buluşturuyor.

Snapzoom
“Ne gereği var” diye düşünüyor olabilirsiniz, haksız da sayılmazsınız. Ancak bu aksesuar yerine iyi bir dürbün alıp, akıllı telefonunuzla onu doğru bir şekilde kullanarak kaliteli fotoğraflar elde etmeniz zor. Fotoğraf çekebilen yüksek teknolojili bir dürbün için harcamanız gereken para da bir hayli yüksek. O nedenle Snapzoom, ihtiyaçları karşılayan basit bir aparat. Daha doğrusu bir adaptör.

Snapzoom
Snapzoom yalnızca akıllı telefonunuzu dürbünlere sabitlemeye yarıyor. Bu anlamda 75 dolarlık fiyatının biraz yüksek olduğu kabul edilebilir. Ancak bir akıllı telefonla çekmenizin mümkün olmadığı fotoğrafları çekmenize imkan tanıması onu farklılaştırıyor. Basit bir mengene prensibiyle çalışan aksesuarın bir tarafına akıllı telefonunuzu, diğer tarafına ise dürbünü yerleştiriyorsunuz. Dürbün ve telefon kamerasını tam birbirine denk gelecek şekilde sabitleyerek uzakları yakın eden fotoğraflar çekmeye başlayabiliyorsunuz.

Aşağıdaki gerçek örnek fotoğraflardan da görebileceğiniz üzere sonuçlar oldukça etkileyici. Siz de gökyüzü ve doğa fotoğrafçılığına meraklıysanız az bir masrafla etrafınızdakileri kıskandıracak fotoğraflar çekmeye başlayabilirsiniz. Snapzoom’a, kargo dahil (Türkiye’ye gönderim yapılıyor) 102 dolar ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Snapzoom
Snapzoom
Snapzoom

VİDEO
)

)