reklamı kapat

POPÜLER

Bang & Olufsen BeoPlay A2 incelemesi

BeoPlay A2-03

HAREKET İÇİN TASARLANDI

Premium ürün izlenimini iyi bir şekilde sağlayan hoparlörün gövdesinde alüminyum, ızgara kısmında ise plastik malzeme tercihi yapılmış. Hoparlörün şık tasarımını deri kayış tamamlıyor. Deri kayış sayesinde hoparlör rahatça her yere taşınabiliyor. BeoPlay A2’nin bağlantıları arasında USB çıkışı, 3,5 mm kulaklık ve güç girişleri bulunuyor. USB bağlantısıyla mobil cihazları şarj edebilen hoparlörde, şarj edilebilir lityum-iyon pil kullanılmış. B&O’nun iddiasına göre hoparlör, tam dolu pille 24 saate kadar kullanım imkanı sunuyor. Güç adaptörünü yanınıza almadan uzun saatler müzik dinleyebileceğiniz hoparlörün pili yaklaşık 3 saatte doluyor. Hoparlörün pili kullanıma bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Ses seviyesi maksimuma getirildiğinde BeoPlay A2’nin pili daha kısa sürede bitiyor.
BeoPlay A2-08
BeoPlay A2, USB ve kulaklık girişi haricinde Bluetooth 4.0 bağlantısına da destek veriyor. BeoPlay A2, internet ağına bağlanma gereksinimine ihtiyaç duymadığı için bağlantı açısından herhangi bir sorun çıkarmıyor ve müzik akışı kesintisiz bir şekilde yapılıyor. BeoPlay ailesinin bir diğer hoparlörü Beolit 12’de kablosuz müzik aktarımı için hoparlörün bir ağa bağlanması gerektiğini ve bu durumun müzik akışıyla ilgili bir takım bağlantı problemlerini de beraberinde getirdiğinin altını çizelim.

Gelelim hoparlörün sunduğu ses kalitesine. Sesi 360 derece yayabilen BeoPlay A2’de Low Deep T’nin Casablanca, Jay-ZKanye West’in Ni**as In Paris, Louis Armstrong’un What a A Wonderful World parçaları gibi birçok farklı tarzda müzik türü dinledik ve ekip olarak hoparlörün sunduğu ses kalitesinden epeyce memnun kaldık. Son ses seviyesinde bile bozulma yapmadan temiz ve kaliteli bir ses üreten hoparlör, basın yoğun olduğu parçalarda dengeli ve başarılı bir performans sergileyerek bizden tam not aldı.