reklamı kapat

POPÜLER

Batman: Arkham Knight’ın PC satışları durduruldu

Uzun zamandır oyuncular tarafından merakla beklenen Batman: Arkham Knight, PC ve konsollar için çıkışını yaptı. Ancak oyunun PC çıkışı oyuncuların büyük bir bölümünü hayal kırıklığına uğrattı. Resmi forumları doldurup taşıran eleştirilere daha fazla kayıtsız kalamayan Warner Bros, PC sürümünün satışlarını durdurma kararı aldı.

Oyuncuların yaşadıkları sorunları ciddiye aldıklarını belirten Warner Bros forum yöneticisi Yorick, sorunu çözmek için büyük çaba gösterdiklerini söyledi. Ayrıca isteyenlerin oyunu Steam üzerinden iade edebilecekleri yönünde de bir açıklama yapıldı. Tabii iade işlemini yapmak için Steam‘deki iade koşullarına uymak gerekiyor. Dolayısıyla yalnızca oyunu 2 saatten daha az bir süre oynayanlar iade etme şansına sahip. Ancak Warner Bros, oyuncuların sabırlı olması halinde sorunların çözüleceğini de sözlerine ekliyor.

Çıkış gününden bu yana sorun yaşayan oyundaki en büyük problem FPS ile ilgili. Oyuncuların belirttiğine göre performans canavarı bilgisayarlarda bile FPS inanılmaz derecede düşüyor ve oyun oynanılamaz hale geliyor. Öyle ki oyunun bazen 4 FPS‘e kadar düştüğü söyleniyor. Rocksteady geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada sorunun AMD‘nin ekran kartlarından kaynaklandığını belirtmiş ve bu tür sorun yaşayan oyuncuların grafik ayarlarını düşürmesini tavsiye etmişti. Tabii binlerce dolara bilgisayar toplayan hardcore oyuncular bu açıklamadan pek de memnun olmamıştı. Sorunların ne zaman çözüleceğiyle ilgili ise henüz bir tarih verilmedi.

İLGİLİ HABERLER