reklamı kapat

POPÜLER

Naval-Strike

Battlefield 4: Naval Strike bilgisayara gelemiyor

Battlefield 4‘un PC versiyonuna çıkacak olan ek paketi Naval Strike‘ı bekleyenlere kötü bir haber: Oyunun premium üyeleri için bugün PC ve konsola çıkacak olan indirilebilir paketi, PC kullanıcıları için belirsiz bir tarihe ertelendi.

Battlelog‘da kısa bir açıklama yapan firmanın sözleri ise şu şekilde: “Oyunun bilgisayar sürümünde bazı hatalar fark ettik. Kalite bizim için öncelikli olduğundan, bu kusurları tamamen gidermeden ek paketin bilgisayar versiyonunu piyasaya sürmeyeceğiz.” Ayrıca Naval Strike dışında, Battlefield 4‘un Tablet Commander mobil uygulamasının düzgün çalışabilmesi için büyük bir güncelleme çıkartacaklarını da duyuran firmanın sorunu yüzde yüz çözeceğini iddia etmesi hayranları düşündürdü.

Bu açıklamadan da anlaşılıyor ki 8 Nisan’da premium olmayan kullanıcılara çıkacak satış da ertelenmiş durumda. Naval Strike içinde dört yeni harita, beş yeni silah, yeni icatlar, görevler ve bir hovercraft ile geliyordu. Aynı zamanda Battlefield 2142‘nin Titan modunun atmosferini geri getirecek bir mod olacaktı. Naval Srike firmanın oyunculara yaşattığı ilk hayal kırıklığı değil tabii ki. Açıklama yapılır yapılmaz forumlarda firmanın kalite düşkünlüğü ile dalga geçmeye başlayan hayranlar, şirketin başarısız tutumu karşısında bağışıklık göstermiş gibi duruyor. Gün içinde girdiğimiz “EA artık Amerika’nın en kötü şirketi değil” haberinden sonra böyle bir ertelemenin gelmesi ise trajikomik. Belki de oy veren kullanıcılar iki kere düşünmeliydi.