reklamı kapat

POPÜLER

EAlogo

EA artık Amerika’nın en kötü şirketi değil

Consumer Media LLC‘nin tüketicilerin oylarıyla oluşturduğu büyük ankette son iki senedir Amerika’nın en kötü şirketi seçilen EA, bu sene şaşırtıcı bir şekilde ilk turdan elenerek yerini Time Warner Cable‘a bıraktı. Özellikle geçtiğimiz yıl yaşadığı olaylardan sonra bir üst tura çıkamamasına rağmen, yakasını da kıl payı kurtardığını söylemekte fayda var zira ilk turda aldığı oy oranı yüzde 48,8.

Advertisement

Geçtiğimiz yıl aldıkları ödülden sonra EA COO’su Peter Moore oldukça klişe bir açıklamada bulunarak şirket olarak pek çok hata yaptıklarını, oyuncuların beklentilerini karşılayamadıklarını, sunucularda sorunlar yaşadıklarını ama oyunculara daha iyi bir servis borçlu olduklarını söylemişti. Ne yazık ki Sim City sunucularındaki facianın üzerine gelen Battlefield 4‘ün olaylı çıkışı şirketin güvenilirliğini oldukça sarstı. Origin üzerinden vermeye çalıştıkları zayıf destek ise kullanıcılar tarafından neredeyse kabullenilmiş durumda.

EA bu sene kurtulmuş olabilir fakat oyunculara saygı duyarak düzgün bir servis geliştirmezse, bu tarz unvanlara alışmak zorunda. Facebook‘tan Microsoft‘a kadar pek çok sitenin dahil olduğu bu en kötü şirket yarışını Consumer Media‘nın Consumerist isimli blogundan takip edebilirsiniz.