reklamı kapat

POPÜLER

Google Glass

Google Glass, Ray-Ban ve Oakley ile iş birliğine gidiyor

Yakın bir zaman içinde satışa sunulacak Google Glass, duyurulduğu günden bu yana çeşitli eleştirilere maruz kalıyor. Bunların başında da özel hayatın gizliliğinin nasıl korunacağı ve gözlüğün fiziksel formu geliyor. İlk konu halen tartışmalı ancak Google ikincisini çözmek için elinden gelen her şeyi yapıyor görünüyor. Bir süre önce, Google Glass’la birlikte kullanılabilecek “Titanium” serisi gözlük çerçevelerini tanıtan şirket, daha farklı tasarımların önünü açabilmek adına Ray-Ban ve Oakley gibi markaları bünyesinde barındıran Luxottica ile iş birliği anlaşması imzaladı.

Anlaşma doğrultusunda, ilerleyen dönemde başta Ray-Ban ve Oakley olmak üzere şirketin bünyesindeki Vogue-Eyewear, Persol, Oliver Peoples, Alain Mikli ve Arnette gibi markaların Google Glass’a özel tasarımlarını duyurması bekleniyor. Bunun kısa bir zaman içinde olmayacağını ise söylemek mümkün.

Luxottica grubunun yalnızca ABD’de 5 binin üzerinde optik ve güneş gözlüğü satışı yapan dükkanı olduğu düşünüldüğünde yapılan anlaşmanın önemi daha da artıyor. Google, herkesin kullanmasını istediği Glass’ı, benzer yollar izleyerek çok daha kolay erişilebilir hale getirmeyi planlıyor.

YORUMLAR