reklamı kapat

POPÜLER

Battlefield Hardline incelemesi

battlefield-hardline-ekstra-03
TURNUVAYA UYGUN
Hardline, son yılların en popüler trendi olan e-spor müsabakaları için de
içeriğe sahip. 3 dakikalık süreye sahip, 5’e 5 şeklinde oynanan iki farklı multiplayer modu bulunuyor. Rescue’da suçluların elindeki rehine kurtarılmaya çalışılırken Crosshair’da ise polislerin arasındaki bir VIP üye hedef haline geliyor. Bu modları diğerlerinden ayıran en önemli kısım ise öldüğünüzde yeniden doğmuyor olmanız. Eminiz pek çok arenada bu modların maçları takımlar arasında gerçekleşecektir.

Oynanış ögelerine baktığımızda ise çok bir sorunla karşılaşmıyoruz. Battlefield 4 ile birlikte seriye dahil edilen “Levolution” (Haritanın yaşanan yıkımlarla şekil değiştirmesi) sisteminin burada da kullanıldığını görmek hoş oldu. Küçük ve büyük çaplı olmak üzere birkaç farklı değişim imkanı bulunuyor ve bu aktif düzen, oyunun heyecanını sürekli yukarıda tutuyor. Özetle Hardline’ın multiplayer kısmında güzel işler yaptığını söylemek mümkün lakin Battlefield 4’ün üzerine çıktığını da iddia edemeyeceğiz. Polis-suçlu konsepti eğlenceli ve enteresan olaylara gebe olsa da Battlefield’ın kendi dinamiklerini tam olarak yansıtamamış gibi. Hardline kesinlikle keyifli ama unutulmaz demekten de bir o kadar uzak.

hardline

AÇIK FİKİRLİ OLALIM

Frostbite 3 motoru ile yoluna devam eden seri, tüm platformlarda 60 fps akıcılığını yakalıyor. Ancak Xbox One üzerinde 720p, PS4’de ise 900p çözünürlüğe sınırlandırılmış durumda. Yüksek çözünürlük aşıklarını üzecek bu durum bizi çok rahatsız etmedi ama yine de bilmenizde fayda var. Battlefield Hardline, seriye getirdiği yepyeni bakış açısıyla oynanmayı kesinlikle hak eden bir yapım. Ancak eminiz bu yeni konsepti sevmeyecek fanatikler olacaktır. Hangi tarafta olacağınıza ancak siz karar verebilirsiniz.