reklamı kapat

POPÜLER

bear-simulator

Bear Simulator: “Adeta küçük bir Skyrim!”

Simülasyon oyunlarının popülerlik yarışında kazandığı hızla, yepyeni bir oyunun Kickstarter projesi başladı. Fakat bu oyun diğerlerinden biraz farklı, zira karakteriniz bir ayı!

Bear Simulator‘ın yapımcıları oyun dünyasındaki büyük bir eksikliği keşfetmiş olacak ki ana karakteri bir ayı olan keşif oyunu planlamışlar. Oyunun özeti ise oldukça iddialı: “Oyun adeta küçük bir Skyrim, sadece ana karakteriniz bir ayı.” Birinci şahıs araştırma/keşfetme oyununda bir ayının gözlerinden ormanda dolanarak kendinize yiyecek bulabilir, başka canlılarla dövüşebilir ve hatta yorulup mağaranıza çekilebilirsiniz. Geliştiricilerin tanıtım amaçlı yayınladıkları videoda iki ayağı üzerinde yürüyen ayı, tam sürümde dört ayağı üzerinde olacak ve sadece inceleme yapacağınız zaman ayağa kalkacak.

Kickstarter projesinin verdiği izlenim oldukça yenilikçi ve yayınladıkları tanıtım videosu da bunu destekler ilginçlikte. Projenin üretim için biçtiği bütçenin büyüklüğü ise, daha gerçekçi bir simülasyon için oluşturdukları düşüncenin ciddiyetinin bir kanıtı. Skyrim karşılaştırmasına gelecek olursak, bilimsel olarak tutarlı bir “ayı” deneyimi oluşturmanın yanı sıra, geliştirici Farjay Studios‘un oyunla ilgili başka planları da var:

“Etrafta dolanıp bu ayılara özgü deneyimi yaşarken karşınıza ağaç, kurbağa gibi olası canlıların yanı sıra ilgi çekici şeyler de çıkabilir. Bear Simulator oyunuyla ayıların köklerine doğru ilginç ve inandırıcı bir keşif yapma hikayesi kurmalıyız, öyle ki En İyi Aktör’de dahil pek çok Oscar almalı.”

Bear Simulator, Halfbrick Studios‘un hazırlamış olduğu ve kendi yaşam alanı mahvedilerek yapılmış olan galerileri yıkmaya hevesli ayısının bulunduğu Bears vs Art oyunundan hemen sonra çıkacak. Ayı severler önümüzdeki aylarda oyunlara boğulacak gibi duruyor.

VİDEO