reklamı kapat

POPÜLER

Bentley tarihinin en hızlısı: Flying Spur W12 S

İngiliz otomobil üreticisi Bentley kendi çatısı altında üretmiş olduğu en hızlı modeli günümüz itibarıyla resmen fabrikasından çıkardı. 12 silindirlik motorun görev yaptığı otomobil, diğer teknik değerleri ile de oldukça dikkat çekiyor

Walter Owen Bentley tarafından 1919 yılında Kuzey Londra’da kurulan Bentley firması tarihi boyunca devlet adamları, siyasi liderler ve kraliyet ailesi gibi yüksek prestijli kişilerin ilk tercihleri arasında yer aldı. Hizmet ettiği prestije uygun olarak markanın her modeli de kendi imzası, prestiji ve kendine özgü tasarım diline sahip. Kurulduğu günden beri birkaç kez el değiştiren marka şu anda Volkswagen grubu bünyesinde üretimlerine devam ediyor.

Bentley geçtiğimiz yıllarda dünyanın en hızlı SUV’si ünvanına sahip olan Bentayga modelini tanıtmıştı. Belki de Bentayga markanın ileriki süreçteki bu gelişmesinin küçük ipuçlarını veriyordu bizlere. Marka şimdi de şu ana kadar ürettiği en hızlı model olan Flying Spur W12 S’i tanıtarak kendine has tasarım dilinin yanında performans değerlerinin de üzerine çıkmaya devam ediyor.

Bentley Flying Spur S’in kaputunun altında 6.0 Litrelik twinTurbo W12 motor görev yapıyor. Bentley bu motordan 626 beygir ve 820 nm gibi ciddi güç değerler elde ediyor. 4×4 bir yapı üzerine kurulan Flying S W12, sürücüsünü bir hayli memnun edecek kontrol mekanizmasına sahip. Aracın açıklanan önemli değerlerinden birisi de 0-100 hızlanması. Spur S 0’dan 100’e sadece 4,2 saniyede ulaşabiliyor. Spur S W12’nin açıklanan maksimum sürati ise 320 km/s olarak dikkat çekiyor. Aracın tüm bu gücünün rahat kontrol edilebilmesi içeride performans pedallarına yer veriliyor.

Resmi bir fiyat açıklaması olmasa da Flying S’in 154.900 sterlinden başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor. Bentley ayrıca siparişlerin sahiplerine yıl sonuna kadar teslim edileceğini belirtiyor.