reklamı kapat

POPÜLER

The Elder Scrolls VI

Bethesda’dan The Elder Scrolls VI müjdesi [Video]

Bethesda‘nın E3 2018 panelinde uzun zamandır beklenen bir duyuru nihayet yapıldı. The Elder Scrolls VI ile hikaye devam ediyor.

Bethesda E3 2018 kapsamında nihayet serinin altıncı oyunu olan The Elder Scrolls VI’nın varlığını duyurdu. İkonik Dovahkiin müziği eşliğinde sunulan bu fragmana ise neredeyse hiçbir detay eşlik etmiyor. 30 saniyelik kısa bir fragman paylaşan ekip bize sadece biraz manzara ve gizem katması için de biraz sis gösteriyor. Oyunun ne üzerine kurulacağı tamamen belirsiz durumda. Aynı zamanda oyunun hangi platformlar için çıkacağı da paylaşılmadı. Ancak artık en azından biliyoruz. Elder Scrolls serisi bir kez daha bizi evlere hapsetmek üzere gelecek. Gerçi yapılan duyurunun eksikliğine bakılırsa çok yakın bir zamanda gelecek gibi görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mobil oyun da yolda

Uzun zamandır konuşulan ancak duyurulmamış bir diğer şey ise mobil Elder Scrolls oyunuydu. E3 2018’de Elder Scrolls Blades ile bu dedikodular da doğrulanmış oldu. Mobil oyunda imparatorluğun en üst seviye “ajanlarından” Blades’in bir üyesi olarak yer alıyoruz. Hikaye sürgüne gönderilmemizle genişliyor ve yeni keşiflere doğru yol alıyoruz. Dokunmatik ekranda oynanacak şekilde geliştirilen oyun ilginç bir şekilde dikey oynanış modu da sunuyor. Tüm oyunu dikey formda oynayabileceğimiz açıklandı. Blades ilk olarak mobil platformda yer alsa da daha sonra PC ve konsollara geleceği de belirtildi. Oyunun iOS ve Android için önümüzdeki sonbaharda çıkması bekleniyor.