reklamı kapat

POPÜLER

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 fragmanı ve içinde barındırdığı tüm gizemler [Video]

E3 2018 henüz tamamlanmış değil ancak Xbox’ın sunumu indie’lerden büyük oyunlara kadar pek çok şeyi kapsayarak başarılı bir paneli geride bırakıyor. Şimdilik en heyecan verici tanıtım ise Cyberpunk 2077‘den geliyor.

Witcher oyunlarının geliştiricisi CD Projekt RED‘in yeni oyunu Cyberpunk 2077 için adam akıllı bir tanıtımı uzun zamandır bekliyoruz. E3 2018’de dün geceki Xbox paneli ise kapanışta bize beklediğimiz sürprizi verdi. Philip Spencer kapanış konuşması için sahneye çıktığı sırada konuşmanın sonlarına doğru bir anda ekranda bozulmalar gerçekleşti ve salonda tüm ışıklar kapandı. Kodlama penceresinin açılmasıyla da CD Projekt RED sahneye çıktı ve nihayet Cyberpunk 2077’nin adam akıllı bir fragramını görebildik. Ancak gecenin en çok konuşulanı fragmandan ziyade fragmanın barındırdığı gizemlerdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gizli mesajlar, ipuçları ve daha fazlası

Oyuncuların ilk fark ettiği şey fragman başlamada önce yapılan “hack” mizanseninde ekrana saniyelik gelen yazılar oldu. Tamamen anlamsız gibi görünen bu yazılar ise esasen Witcher 3 Game of The Year kodlarıydı. Hızlı davranıp Microsoft Store’da kodları aktif hale getiren oyuncular, oyunların sahibi oldu.

Bir diğer dikkat çeken detay ise fragmanın seçildiği ekranda beliren “We leave greed to others” yazısıydı. Bu da doğrudan CD Projekt RED’in daha önce basınla paylaştığı bir söz. Oyunu başka firmaların aksine para kazanma aracı olarak kullanacak şekilde satın alma ve benzeri işlemleri dahil etmeyeceklerini belirterek “Aç gözlülüğü başkalarına bırakıyoruz.” demişlerdi. O açıklamayı da buradan görebilirsiniz.

Sunumda E3 fragmanını seçerken 4 aşamalı bir sistem gösteren ekibin oyunun son hali çıkmadan bizlerle paylaşacağı bir fragman daha bulunuyor gibi görünüyor. Bunun dışında yine aynı ekrandaki 212.91.11.20 sayfasına giden kullanıcılar bir VIP giriş ekranıyla karşılaştı. Bu ekranın şifresi ise fragmandaki otomobilin plakası olan “NC20 CP77“. Ancak sınırlı sayıda kullanıcıya açılmış olacak ki girmeye çalıştığınızda şifrenin süresinin dolduğu belirtiliyor.

Sunumda gösterilen fragmanda bir de çok uzun bir metin yer alyordu. Oyunla ilgili bu zamana kadar yeni bir şey paylaşmadıkları için özür dileyen firma Blood and Wine’dan sonra hızla Cyberpunk 2077 üzerine çalışmaya başladığını belirtiyor. Alternatif bir gelecekte, Amerika’da geçen oyunda devasa şirketlerin medeni yaşamın tüm yanlarını kontrol ettiği belirtiliyor. Kalanında ise çetelerin hüküm sürdüğü kaydedilmiş. Hikaye odaklı bir RPG olduğu belirtilen oyunda oyuncuların kendi karakterlerini yaratabileceği de kaydediliyor.

Oyunun çıkış tarihi ise ne yazık ki paylaşılmadı. Haritasının ise çok büyük olduğu açıklandı. Ek içerikler için şu cümle kurulmuş durumda: “Witcher 3’ten daha azını beklemeyin.” Bu da demek oluyor ki neredeyse 1 oyun boyutunda ek paketler gelecek. Oyun içi satın alımlarınsa olmayacağı belirtiliyor.